*5η αγωνιστική των πλέι-οφ.

*Στην κανονική διάρκεια: Παναθηναϊκός – Λαμία 2-2, Λαμία – Παναθηναϊκός 1-2.

*Αήττητος ο Παναθηναϊκός στα τελευταία 13 ματς κόντρα στη Λαμία ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (10-3-0).

*Από 11/14 μεταξύ τους Under 2.5 έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα προγνωστικά για παμε στοιχημα

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-0 επί του Άρη. Το 0-1 ο Σπόραρ στο 62’, το 0-2 ήρθε με αυτογκόλ του Μπράμπετς στις καθυστερήσεις. Ανώτερος ο Άρης, άξιζε σίγουρα ένα γκολ.

Πήρε τεράστια νίκη την περασμένη εβδομάδα στο εκτός έδρας ντέρμπι με τον Άρη, παρότι έκανε ίσως τη χειρότερη εμφάνιση των πλέι-οφ. Με πολλά λάθη στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς συγκέντρωση και συνοχή, απειλήθηκε σε αρκετές περιπτώσεις και χρειάστηκε τις επεμβάσεις του γκολκίπερ Ντραγκόφσκι για να μείνει στο 0-0. Παράλληλα, στην επίθεση ήταν ανήμπορος να απειλήσει. Βελτιώθηκε στο δεύτερο μέρος, αλλά και πάλι δεν είχε φάσεις, το γκολ ήρθε στο 62’ από λάθος του Άρη, από εκεί και έπειτα έπαιξε παθητικά, αλλά δεν είχε δεν το έκανε πειστικά, κινδύνευσε αρκετά και από τύχη δεν ισοφαρίστηκε. Στο φινάλε διαμορφώθηκε το 0-2.

«Αυτό που μ’ άρεσε είναι που δώσαμε στο 2ο μέρος την καλύτερη μάχη και κάναμε αυτό που έπρεπε. Είναι σημαντικό ο κάθε παίκτης μου να είναι έτοιμος. Όσο περνάει ο καιρός καταφέρνουμε να γινόμαστε καλύτερη ομάδα όλοι μαζί και με σιγουριά προχωράμε για τον στόχο που έχουμε», είπε ο κόουτς Τερίμ. Ήταν η τρίτη νίκη σε τέσσερα ματς των πλέι οφ για τον Παναθηναϊκό, που είναι η μοναδική ομάδα που έχει παίξει μόνο ντέρμπι μέχρι στιγμής, ακολουθούν δύο διαδοχικά ματς με τη Λαμία, τα οποία προφανώς πρέπει να κερδίσει.

Ανέβηκε στους 65 πόντους και μείωσε την απόσταση απ’ την κορυφή στους 2 πόντους, βρίσκεται στο -1 απ’ τη δεύτερη ΑΕΚ. Σήμερα ίσως παραταχθεί με αλλαγές στην ενδεκάδα, έμειναν εκτός οι Μαντσίνι, Πέρεθ και Μλαντένοβιτς.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/10 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 4/5 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΛΑΜΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας διασυρμός 1-5 κόντρα στον Ολυμπιακό. Το 0-1 ο Γιόβετιτς στο 22’, το 0-2 έκανε ο Ελ Κααμπί στο 26’, το 0-3 ήρθε με αυτογκόλ του Κυριάκου Παπαδόπουλου στο 45’. Με νέο αυτογκόλ το 0-4 στο 81’, το 0-5 έκανε ο Ελ-Αραμπί στο 85’. Μείωσε ο Λέικ στο 88’.

Εξελίσσεται σε «κομπάρσο» των πλέι-οφ, έκανε τραγική εμφάνιση την περασμένη εβδομάδα στο εντός έδρας ματς με τον Ολυμπιακό, διασύρθηκε με το ευρύ 1-5. Δεν προβλημάτισε ούτε στο ελάχιστο τον αντίπαλο, ο οποίος σκόραρε με άνεση τρεις φορές μέχρι το ημίχρονο και όλα είχαν κριθεί κάπου εκεί. Πάρα πολλά λάθη απ’ τη Λαμία, είχε αρκετούς παίκτες σε κακή ημέρα, είχε δύο αυτογκόλ, έκανε πέναλτι, γενικά πολύ αργές αντιδράσεις και κανένα σοβαρό πλάνο.

«Όταν χάνεις με αυτό το σκορ δεν μπορείς να πολλά. Πληρώσαμε τα λάθη μας παίζοντας κόντρα σε ένα καλύτερο αντίπαλο. Πρέπει να διορθώσουμε τα λάθη μας, ώστε να συνεχίσουμε την προσπάθεια μας. Χρειάζεται μεγαλύτερη πίστη, μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση στους εαυτούς μας», είπε ο κόουτς Βόκολος. Η ομάδα του είχε καλύτερο πρόσωπο (στο πρώτο ημίχρονο) στο ματς που είχε προηγηθεί με τον ΠΑΟΚ, αλλά ηττήθηκε 3-1, είχε προηγηθεί η εκτός έδρας ήττα 3-1 απ’ τον Άρη και το εντός έδρας 0-4 απ’ την ΑΕΚ.

Προφανώς δεν έχει βαθμολογικό στόχο, αναζητά τον τρόπο να παρουσιαστεί ανταγωνιστική, κάτι που προς το παρόν δε συμβαίνει. Δεν ανακοινώθηκε αποστολή.