*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών (το 75% της χωρητικότητας του γηπέδου).

*Σημειώθηκε Άσσος και στα έξι τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 12/13 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: ΑΕ Λεμεσού – Πάφος 4-0

ΠΑΦΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη παρέμεινε για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι η Πάφος, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάρκο Μίλανιτς φιλοξενήθηκε από τον ΑΠΟΕΛ, με τον οποίο και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Κατώτερη των προσδοκιών, βρέθηκε δίκαια πίσω στο σκορ, για να ισοφαρίσει στη μοναδική αξιόλογη ευκαιρία που της παρουσιάστηκε, στα τελευταία λεπτά.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εκτός 0-0 με τον Άρη Λεμεσού. Κάπως έτσι, έφτασε τους 15 βαθμούς και είναι στην πέμπτη θέση, σε τριπλή ισοβαθμία με Ολυμπιακό Λευκωσίας και ΑΠΟΕΛ, κόντρα στους οποίους υπερτερεί. Εντός έδρας παραμένει αήττητη, έχοντας από τρεις νίκες και ισοπαλίες, επικρατώντας στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς. Συμπλήρωσε κάρτες ο Ζάιρο, όμως θα εκτίσει στο επόμενο ματς, κόντρα στην ΑΕΚ. Μακροχρόνια τα όποια προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τον ΑΠΟΕΛ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με πέναλτι στο 79′, για να φτάσει εν τέλει στην ισοφάριση με το τέρμα του Ντόουγκλας Αουρέλιο στο 88ο λεπτό.

Πάφος Στατιστικά

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Interwetten)

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και έξι αναμετρήσεις η ΑΕ Λεμεσού, σε ένα σερί όπου και μετράει δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε την Ομόνοια, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Κατώτερη των προσδοκιών για ακόμη μια φορά, δεν κατάφερε να πάρει κάτι. Αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι του Ντούσαν Κερκέζ στην τεχνική ηγεσία, καθώς υπέβαλε την παραίτησή του και αποτελεί παρελθόν, μαζί με το βοηθό του Χρήστο Παντελή.

Πέμπτο σερί ματς που παραμένει άσφαιρη, ενώ μετά και από αυτή τη νέα απώλεια, βρίσκεται στην ένατη θέση της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει δώδεκα βαθμούς σε έντεκα παιχνίδια. Μια νίκη, τρεις ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα. Από την περασμένη Τρίτη, νέος τεχνικός της είναι ο Σάββας Παντελίδης, που απόψε θα κάνει ντεμπούτο.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Ομόνοια, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 33ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

ΑΕ Λεμεσού Στατιστικά

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.