*Αγώνας ρεβάνς για τον δεύτερο γύρο του κυπέλλου. Κανονικά σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εάν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών (το 75% της χωρητικότητας του γηπέδου).

*Αήττητη η ΑΕΚ Λάρνακας στα έξι τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την ΠΑΕΕΚ, έχοντας τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στο πρώτο παιχνίδι: ΑΕΚ Λάρνακας – ΠΑΕΕΚ 1-1

*Στο πρωτάθλημα: ΑΕΚ Λάρνακας – ΠΑΕΕΚ 3-0, ΠΑΕΕΚ – ΑΕΚ Λάρνακας 2-2

ΠΑΕΕΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Δόξα Κατωκοπιάς, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 17ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα, παρότι έπαιζε και με παίκτη περισσότερο στο τελευταίο μισάωρο. Είχε δοκάρι στο 90′ με τον Μιλτς.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και δώδεκα παιχνίδια η ΠΑΕΕΚ, σε ένα σερί όπου και μετράει πέντε ισοπαλίες και επτά ήττες. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Μάκη Σεργίδη φιλοξενήθηκε από τη Δόξα Κατωκοπιάς, για το πρωτάθλημα, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Σε ένα ματς με ελάχιστες ευκαιρίες και από τις δυο πλευρές, στάθηκε άτυχη να βρεθεί πίσω από νωρίς και να μην πετύχει κάτι, παρότι έπαιζε για μισή ώρα με παίκτη περισσότερο, ενώ είχε και δοκάρι στο φινάλε.

Τερμάτισε έτσι στην 11η και προτελευταία θέση της κανονικής διάρκειας. Στρέφει τώρα την προσοχή της στο κύπελλο, όπου ψάχνει είτε νίκη είτε μια “λευκή” ισοπαλία, έτσι ώστε να πάρει το εισιτήριο για τα προημιτελικά. Ωστόσο, η τελευταία νίκη που πανηγύρισε στην έδρα της ήταν στις 25 του Οκτώβρη, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες από τότε.

ΠΑΕΕΚ Στατιστικά

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της ΑΕ Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 23ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο με τα τέρματα των Ρόμο (52′, 84′) και Άλτμαν (πεν. 68′).

Μετά από επτά παιχνίδια, με έξι ισοπαλίες και μια ήττα, η ΑΕΚ Λάρνακας πανηγύρισε και πάλι τη νίκη. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Νταβίντ Καταλά υποδέχθηκε τη ΑΕ Λεμεσού, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Βρέθηκε πίσω σε ένα κακό πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της και έφτασε σε μια απολύτως δίκαιη ανατροπή.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 39 βαθμούς και μοιράστηκε τη δεύτερη της κανονικής διάρκειας, μαζί με τον ΑΠΟΕΛ. Ταξίδεψε στην Κερύνεια για δυο αποτελέσματα, καθώς εκτός της νίκης, της αρκεί και μια ισοπαλία με σκορ μεγαλύτερο του 1-1. Χωρίς νίκη στις πέντε τελευταίες εξόδους της (0-4-1), ενώ δεν σκόραρε στις τρεις πιο πρόσφατες εξ αυτών.

Καλύτερα αισθάνεται ο Ιβάν Τρισκόφσκι, που αντιμετώπιζε πρόβλημα στη μέση. Αν κριθεί έτοιμος, θα πάρει θέση στο αρχικό σχήμα απόψε.