6η αγωνιστική

*Αυτή είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που οι δυο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες.

ΟΥΤΣΙΚΤΕΝΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Έργκριτε, για το πρωτάθλημα. Και τα δυο τέρματα της σημειώθηκαν από τον Μπομ (39′, 49′), ολοκληρώνοντας το ματς με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Κιντέρο στο 72ο λεπτό.

Στα νικηφόρα αποτελέσματα κατάφερε να επιστρέψει και πάλι η Ούτσικτενς, μετά και την εντός έδρας ήττα 2-3 από την Εσκιλστούνα (2-3 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από την Έργκριτε, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-2. Είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης και κατάφερε να πάρει σαφές προβάδισμα χωρίς να αισθανθεί ιδιαιτερη απειλή. Από τη στιγμή που έμεινε με δέκα παίκτες, είδε την αντίπαλό της να έχει κάποιες καλές στιγμές, ωστόσο κράτησε ανέπαφη την εστία της. Τρίτη νίκη για φέτος μετά από πέντε στροφές, φτάνοντας τους εννέα βαθμούς συνολικά. Με απουσίες η αποστολή της για το σημερινό ματς.

Ούτσικτενς Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 3.5 τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΤΑΛΚΟΥΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 από την Έστερ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο δεύτερο λεπτό, έμεινε με δέκα παίκτες στο 40′ όταν και αποβλήθηκε ο Ντίξον, με αποτέλεσμα να δεχθεί ακόμη δυο τέρματα στην πορεία (47′, 66′).

Από την τρίτη διαδοχική της ήττα προέρχεται στο πρωτάθλημα η Ντάλκουρντ, μετά και από εκείνες κόντρα σε Χάλμσταντ (0-1 εντός) και Έστερσουντ (1-0 εκτος). Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε την Έστερ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-3. Για ακόμη ένα παιχνίδι ήταν απογοητευτική και δικαίως έμεινε με άδεια χέρια, αγωνιζόμενη παράλληλα και με παίκτη λιγότερο για κάτι περισσότερο από ένα ημίχρονο. Αυτή ήταν και η τέταρτη φετινή της ήττα σε πέντε παιχνίδια (1-0-4), μετά και από εκείνη της πρεμιέρας κόντρα στη Νόρμπι (1-0 εκτός), οπότε και είναι στους τρεις βαθμούς.