25η αγωνιστική

*Αήττητη η Εσκιλστούνα σε πέντε συνολικά παιχνίδια με αντίπαλο την Ούτσικτενς, επικρατώντας στα 4/5.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Εσκιλστούνα – Ούτσικτενς 1-1

Δείτε τα Προγνωστικά Σουηδίας

ΟΥΤΣΙΚΤΕΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-1 από την Έρεμπρο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 3-0 στην ανάπαυλα (3′, πεν. 12′, 21′), δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου (50′, 66′), για να μειώσει απλά με τον Κάρλστραντ στο 79ο λεπτό.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε παιχνίδια η Ούτσικτενς, μετρώντας μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπόσκο Όροβιτς φιλοξενήθηκε από την Έρεμπρο, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 5-1. Τραγική η παρουσία της στον αγωνιστικό χώρο, είχε σαφές πρόβλημα στα μετόπισθεν και σαν αποτέλεσμα βρέθηκε πίσω με πέντε τέρμα, πριν μειώσει απλά προς το φινάλε, για το τελικό αποτέλεσμα. Τρίτη διαδοχική της ήττα, παραμένει ψηλά, ωστόσο καλείται να βγάλει άμεση αντίδραση, για να μη βρεθεί προ εκπλήξεως στο φινάλε και χάσει την άνοδο. Ηττήθηκε μια φορά στα δέκα τελευταία εντός της (7-2-1).

Ούτσικτενς Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 4.5 τα δυο τελευταία παιχνίδια της.

*Over 3.5 τα 3/4 τελευταία εντός παιχνίδια της.

ΕΣΚΙΛΣΤΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Βαστέρας, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 13ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με το πέναλτι του Παλομίνο στο 55′, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις.

Από την τέταρτη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Εσκιλστούνα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νολμπέρτο Σολάνο υποδέχθηκε τη Βαστέρας, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Δεν είχε καθόλου καλή εμφάνιση και βρέθηκε από νωρίς πίσω, ενώ θα μπορούσε να δεχθεί ακόμη περισσότερα τέρματα στη συνέχεια. Κατάφερε να μειώσει προσωρινά με πέναλτι, όμως συνέχισε να δέχεται αρκετή πίεση και λύγισε στο φινάλε. Παραμένει έτσι εντός της επικίνδυνης ζώνης, μένοντας με άδεια χέρια και στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες δεν κατάφερε ούτε να σκοράρει.