*No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Τόκιο – Ουράβα 2-0

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΟΥΡΑΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Τόσου, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο όγδοο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Καντέ (11′) και Ιβάο (38′).

Από ένα αήττητο σερί εννέα αγώνων πρωταθλήματος προέρχεται η Ουράβα, μετρώντας πέντε νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ματσέι Σκόρτσα φιλοξενήθηκε από την Τόσου, από την έδρα της οποίας πέρασε με 1-2. Παρότι βρέθηκε πίσω από νωρίς, βρήκε πολύ γρήγορα τα πατήματα της και αφού ισοφάρισε άμεσα, ολοκλήρωσε την ανατροπή πριν το ημίχρονο. Είχε τον έλεγχο και κράτησε μέχρι τέλους.

Δεύτερη διαδοχική νίκη, μετά και το εντός 4-1 επί της Σονάν Μπελμάρε, οπότε και είναι στην τέταρτη θέση της κατάταξης και στο -6 από την πρωτοπόρο Γιοκοχάμα Μαρίνος. Επικράτησε στα 6/9 φετινά εντός της, στα οποία είχε ακόμη δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Δεν αναφέρθηκαν πιθανά αγωνιστικά προβλήματα για το σημερινό παιχνίδι.

Ουράβα Στατιστικά

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΟΚΙΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Κασίβα, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Ντιέγκο Ολιβέιρα στο 35ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη πανηγύρισε η Τόκιο, μετά και το εντός 2-0 επί της Ναγκόγια. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πίτερ Κλαμόφσκι υποδέχθηκε την Κασίβα, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Αποτέλεσμα που ήταν και το πιο δίκαιο, με την ίδια να είναι ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, να παίρνει τα ηνία λίγο μετά το μισάωρο και παρότι είχε ευκαιρίες στην πορεία, δεν διεύρυνε τα τέρματα της. Την ίδια στιγμή δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση.

Πήρε έτσι βαθμολογική ανάσα στη μάχη που δίνει για να ανέβει στην κατάταξη, φτάνοντας παράλληλα τους 25 βαθμούς μέχρι τώρα, όσους έχεις και η Καβασάκι, με ματς όμως λιγότερο. Πανηγύρισε ένα διπλό στις εννέα εξόδους της (1-2-6). Συμπλήρωσε κάρτες ο μέσος Κόκι Τσουκαγκάβα και θα εκτίσει τιμωρία στο σημερινό Ουράβα – Τόκιο.