*Στον πρώτο γύρο: Ίντερ – Ουντινέζε 4-0

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Σασουόλο. Ο Ντεφρέλ άνοιξε το σκορ στο 41′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Τοβάν τρία λεπτά αργότερα.

Το ντεφορμάρισμα της Σασουόλο εκμεταλλεύτηκε η Ουντινέζε, επιστρέφοντας από την έδρα της με τον βαθμό της ισοπαλίας. Βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, παρόλα αυτά απάντησε σχεδόν άμεσα διαμορφώνοντας, παράλληλα, το τελικό αποτέλεσμα.

Χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις κύλησε το δεύτερο ημίχρονο στο “MAPEI”. Πέντε βαθμούς συγκέντρωσαν οι “τζεμπρέτε” σε τέσσερις αγωνιστικές, πανηγύρισαν μία νίκη σε έξι επί της Λάτσιο (2-1 εκτός) στις 11 Μαρτίου. Συγκεντρώνοντας 28 βαθμούς καταλαμβάνουν τη 15η θέση και βρίσκονται στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη και την Φροζινόνε (σ.σ. έχει παιχνίδι περισσότερο).

Στις 17 τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές επικράτησαν μόνο της Μπολόνια (3-0) στις 30 Δεκεμβρίου (εννέα ισοπαλίες, επτά ήττες). Την προηγούμενη σεζόν η Ουντινέζε επικράτησε με 3-1 της Ίντερ στις 18 Σεπτεμβρίου 2022. Σημαντικότατη η απώλεια του τιμωρημένου Λούκα στην γραμμή κρούσης, τη θέση του θα πάρει ο Σακσές.

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα έξι τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΙΝΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Έμπολι. Σκόραραν οι Ντιμάρκο (5′) και Σάντσες (81′).

Χωρίς να φορτσάρει ιδιαίτερα, η Ίντερ προσπέρασε με χαρακτηριστική ευκολία το εμπόδιο της Έμπολι στο “Giuseppe Meazza” κάνοντας άλλο ένα βήμα για τη μαθηματική κατάκτηση του Σκουντέτο. Προηγήθηκε με το καλημέρα και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα εννέα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′.

Παράλληλα επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών μετά από δύο αναμετρήσεις (0-1-1). Διατηρείται στην κορυφή της Σέριε Α με 79 βαθμούς, στο +11 από Μίλαν και +17 από Γιουβέντους. Πανηγύρισε τη νίκη στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές, διατηρείται αήττητη σε 15 σχετικές με απολογισμό 13-2-0.

Οι “νερατζούρι” γνώρισαν μόλις μία ήττα στις 12 τελευταίες που αντιμετώπισαν την Ουντινέζε, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης: Στις υπόλοιπες σημείωσαν εννέα νίκες και δύο ισοπαλίες. Διαθέσιμος για τον προπονητή Ιντζάγκι ο Αρναούτοβιτς, αναμένεται να ξεκινήσει από τον πάγκο. Νοκ άουτ τέθηκαν Ντε Φράι και Μπαστόνι.