*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-2) από την Ντόρτμουντ. Ο Φούλκρουγκ έκανε το 1-0 στο 7′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Γκόσενς (9′) και Μπονούτσι (31′ πεν.). Τα δεδομένα ανέτρεψαν οι Σλότερμπεκ (49′), Μπραντ (54′) και Ρίερσον (71′).

Παρουσιάστηκε ιδιαίτερα ανταγωνιστική στο πρώτο ημίχρονο με την Ντόρτμουντ στο “Signal Iduna Park”, ανατρέποντας τα δεδομένα λίγο μετά το ημίωρο. Ισοφαρίστηκε λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τρομερό γκολ του Σλότερμπεκ, βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο πέντε λεπτά αργότερα και είδε τον πρώην ποδοσφαιριστή της Ρίερσον να βάζει το κερασάκι στην τούρτα.

Η Ουνιόν Βερολίνου γνώρισε την 7η σερί ήττα της σε όλες τις διοργανώσεις, θα πρέπει να γυρίσουμε στις 26 Αυγούστου για να βρούμε την τελευταία νίκη επί της Ντάρμσταντ (4-1 εκτός). Παραμένει αήττητη σε έξι αναμετρήσεις με την Στουτγκάρδη στην Μπουντεσλίγκα (3-3-0).

Γνώρισε την ήττα στις δύο τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές, δίχως να σκοράρει: Πριν από αυτές “έτρεξε” ένα σερί 16 νικών και οχτώ ισοπαλιών. “Η Στουτγκάρδη είναι σταθερή και συμπαγής, έχει ξεκάθαρο αγωνιστικό πλάνο”, ανέφερε ο προπονητής Φίσερ. Την Τρίτη (24/10) οι πρωτευουσιάνοι υποδέχονται τη Νάπολι για το Τσάμπιονς Λιγκ.

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG & over 4,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

*Δέχτηκε 2+ γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε (5-1) της Βέχεν σε φιλικό.

Με σπασμένα φρένα πηγαίνει η Στουτγκάρδη πανηγυρίζοντας πέντε σερί νίκες στην Μπουντεσλίγκα, πιο πρόσφατη αυτή επί της Βόλφσμπουργκ (με ανατροπή) στο “MHP Arena” πριν από δύο βδομάδες. Ανέλαβε δράση στο δεύτερο ημίχρονο ο Γκιρασί, πετυχαίνοντας χατ-τρικ ανέτρεψε τα δεδομένα επιτρέποντας στο συγκρότημα του Χένες να συνεχίσει τις υψηλές πτήσεις.

Παράλληλα έφτασε τα 13 γκολ σε μόλις επτά συμμετοχές! Η Στουτγκάρδη αγνοεί τη νίκη σε οχτώ συνολικά αναμετρήσεις με την Ουνιόν Βερολίνου (τρεις ισοπαλίες, πέντε ήττες), την προηγούμενη σεζόν γνώρισε δύο ήττες από αυτή (1-0 εντός, 3-0 εκτός).

Θα πρέπει να γυρίσουμε στη σεζόν 2015/16 για να βρούμε την τελευταία φορά που έκανε το 5Χ5 στην Μπουντεσλίγκα, έκανε το 6Χ6 τη σεζόν 2009/10 υπό τις οδηγίες του Κρίστιαν Γκρος. Αξίζει να σημειώσουμε πως ο Φούριχ μετρά τις περισσότερες ασίστ στο πρωτάθλημα (5), παράλληλα πέτυχε και δύο γκολ. “Η Ουνιόν Βερολίνου άξιζε να χάσει μόνο ένα παιχνίδι, αυτό με τη Ρεάλ Μαδρίτης”, είπε χαρακτηριστικά ο προπονητής Χένες.