Φάση ομίλων του Κόπα Σουνταμερικάνα, 6η αγωνιστική (τελευταία)

*Όμιλοι των τεσσάρων ομάδων, προκρίνονται στην επόμενη φάση οι πρώτοι κάθε ομίλου.

*Αδιάφορη η Οριέντε Πετρολέρο. Η Φλουμινένσε για να πάρει την πρώτη θέση και την πρόκριση, χρειάζεται νίκη με τουλάχιστον πέντε γκολ διαφορά και ταυτόχρονα ισοπαλία στο Ατλέτικο Τζούνιορ – Ουνιόν Σάντα Φε.

*Στον πρώτο γύρο (7/4): Φλουμινένσε – Οριέντε Πετρολέρο 3-0

ΟΡΙΕΝΤΕ ΠΕΤΡΟΛΕΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Συνεχίζει να απογοητεύει, ηττήθηκε και από την Νασιονάλ Ποτόσι με 4-2 εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ήταν πολύ κουρασμένη και πνευματικά αλλού στις αρχές του αγώνα, βρέθηκε να χάνει με 2-0 μόλις στο 10′. Στην συνέχεια πίεσε πολύ και έβαλε στα δίχτυα την αντίπαλό της μέχρι την λήξη της ανάπαυλας, σκοράροντας στο 44′. Ωστόσο, στην επανάληψη δέχτηκε άλλα δύο γκολ και μείωσε απλώς στο 82′, ενώ λίγα λεπτά νωρίτερα είχε μείνει και με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής.

Δεν έχει καταφέρει να φανεί έστω λίγο ανταγωνιστική, συνιστά με μεγάλη διαφορά «σάκο του μποξ» για τις υπόλοιπες τρεις ομάδες του ομίλου. Πιθανότερα θα τερματίσει χωρίς βαθμό, ο στόχος της σήμερα είναι απλώς η ισοπαλία για λόγους πρεστίζ. Στο πρωτάθλημα, θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά των πλέι οφ την Μπολιβάρ, την προσεχή Κυριακή.

Οριέντε Πετρολέρο Στατιστικά

*5/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*6/7 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΦΛΟΥΜΙΝΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος, αφού επικράτησε με 0-1 της Φορταλέζα εκτός έδρας. Σκόραρε μόλις στο 9′ και μέχρι το τέλος έπαιξε μόνο άμυνα για να το κρατήσει. Τα κατάφερε με σύμμαχο την τύχη και τον κίπερ της.

Δεν κρατάει η ίδια τις τύχες του ομίλου και οι πιθανότητες πρόκρισης φαντάζουν εξαιρετικά περιορισμένες για την «Φλου», που ουσιαστικά πλήρωσε το κακό ξεκίνημά της στον θεσμό και την ήττα με 3-0 στην έδρα της Τζούνιορ. Το θετικό είναι πως με τον νέο τεχνικό στον πάγκο παραμένει αήττητη στα έξι τελευταία παιχνίδια (4-2-0) και το κλίμα παραμένει αρκετά καλό.