*6η αγωνιστική

*Νότιος όμιλος.

*Είναι η πρώτη φορά που τίθενται αντιμέτωπες οι δύο ομάδες.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε στην έδρα του Απόλλωνα Σμύρνης με 0-1, την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Σε ένα παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, έδειξε ξανά την αδυναμία του στο να τελειώνει τις φάσεις, με το δοκάρι να τον σταματά μάλιστα και δύο φορές. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν μία από τις δικές τους τελικές προσπάθειες και πήραν τη νίκη, με το Φατιόν να σημειώνει το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 56ο λεπτό.

Κακό το ξεκίνημα του στο πρωτάθλημα, δεν έχει ακόμη νίκη μετά από πέντε αγωνιστικές (0-2-3). Έχει ξεκάθαρο πρόβλημα στο τελείωμα των φάσεων, με την ομάδα του Γιάννη Οκκά να δημιουργεί πληθώρα ευκαιριών σε κάθε παιχνίδι της. Ο Κύπριος κόουτς δε θα έχει στη διάθεση του τους Καλογερόπουλο, Καράκουτη, Κινκουέ και Σαπουντζή.

Ολυμπιακός Β Στατιστικά

*Under2.5 γκολ και στα 5 παιχνίδια του στο πρωτάθλημα.

*Τέσσερα συνεχόμενα n/g.

ΠΑΟ ΡΟΥΦ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 1-3 από την Κηφισιά, την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Κακό το ξεκίνημα του στο παιχνίδι, υπέπεσε σε παράβαση και έμεινε πίσω στο σκορ με 0-1 στο 22’, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουιρουκίδη. Δεν κατάφερε να βγάλει αντίδραση και δέχτηκε το 0-2 με το καλημέρα του β’ μέρους, μετά από ατομικό λάθος στην άμυνα (47’). Μείωσε σε 1-2 στο 78’, αλλά η αντεπίθεση του δεν είχε συνέχεια, με το τελικό 1-3 να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Πέμπτη ήττα σε ισάριθμες αγωνιστικές για τον ΠΑΟ Ρουφ και πρώτη για τον υπηρεσιακό προπονητή, Λευτέρη Βελέντζα. Αναμενόμενα, βρίσκεται στη ζώνη του υποβιβασμού και με ένα ρόστερ που δεν μπορεί να σηκώσει το βάρος της κατηγορίας, η ενίσχυση της ομάδας είναι κάτι παραπάνω από αναγκαία. Εκτός παραμένει ο Αλεξίου.