*Στον πρώτο γύρο: Ντόβερ Αθλέτικ – Όλντερσοτ 1-2

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Αήττητη παραμένει εδώ και έξι αγωνιστικές η Όλντερσοτ, η οποία και μετράει τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την Παρασκευή, η ομάδα του Γκάρι Γουάντοκ φιλοξενήθηκε την Τρανμίρ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με τον ΜακΚλουρ στο τέταρτο μόλις λεπτό. Μέσα σε 20 λεπτά όμως, οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή και προηγήθηκαν με 2-1. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 42ο λεπτό ο Μενσά. Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική ισοπαλία της, μετά και από εκείνη κόντρα στην Τορκί (1-1), εντός έδρας.

Με το βαθμό που πήρε στο παιχνίδι αυτό, η Όλντερσοτ έφτασε τους 73 στο σύνολο και βρίσκεται στην έκτη θέση, δυο βαθμούς πίσω από την σημερινή της αντίπαλο, έχοντας ωστόσο και παιχνίδι περισσότερο. Με 37 γκολ παθητικό, έχει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας. Δεκατρία νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, ούσα αήττητη στα δέκα τελευταία (6-4-0). Εκτός παραμένει ο Λίαμ Μπέλαμι (ΜΕ 14/2), που είναι σε στάδιο ανάρρωσης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Τρανμίρ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

Το Όλντερσοτ – Ντόβερ Αθλέτικ παίζει στην Betshop

ΝΤΟΒΕΡ ΑΘΛΕΤΙΚ

Την τρίτη διαδοχική της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Ντόβερ Αθλέτικ, μετά και από αυτές κόντρα σε Γκέιτσχεντ (2-0) και Μπρέιντρι Τάουν (1-2). Την Παρασκευή, η ομάδα του Κρις Κίνεαρ φιλοξένησε την Σάουθπορτ, της οποίας και επικράτησε με 3-0. Ο Μοντέστε στο 28′ άνοιξε το σκορ, με τον Μίλερ στο 71′ να κάνει δυο τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 73′ και πάλι ο Μοντέστε.

Με τη νικη της αυτή, έφτασε τους 75 βαθμούς στο πρωτάθλημα και είναι μόνη στην πέμπτη θέση, δυο βαθμούς πάνω από την σημερινή της αντίπαλο, η οποία έχει και παιχνίδι περισσότερο. Με 79 τέρματα στο ενεργητικό της, διαθέτει την δεύτερη καλύτερη επιθέση της κατηγορίας. Δέκα νίκες, δυο ισοπαλίες και εννέα ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της. Εκτός είναι ο τραυματίας Τζέιμς Χαρστ (ΑΜ 9/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Σάουθπορτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.