*Χωρίς χρήση VAR.

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 6 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Η Μανχάιμ δεν έχει ηττηθεί σε κανένα από τα έξι παιχνίδια ανάμεσα στις δύο ομάδες αυτή τη δεκαετία (4-2-0), ανεξαρτήτως έδρας.

ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Μεγάλη εκτός έδρας με 2-3 απέναντι στη Σααρμπρίκεν, για την περασμένη αγωνιστική. Εκπληκτικό το ξεκίνημα της στον αγώνα, κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων στο 22ο λεπτό. Άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων στη συνέχεια, με την ίδια να κάνει το 0-3 στο 72′, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Παραλίγο να μπει σε μπελάδες στο τέλος, η Σααρμπρίκεν μείωσε σε 2-3 μέσα σε ένα τρίλεπτο (87′, 90′), με τις “ζέβρες” να διατηρούν την ψυχραιμία τους και να παίρνουν τελικά τη νίκη.

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Ντούισμπουργκ, μετά την εντός έδρας ήττα με 0-1 από την Ίνγκολσταντ. Βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας, στο +8 από την επικίνδυνη ζώνη, με παιχνίδι λιγότερο από τη 17η Χάλεσερ. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, τα οποία ολοκληρώθηκαν όλα με under2.5 γκολ.

Τραυματίες οι Γκεμπάλις και Μπακίρ.

ΝΤΟΥΙΣΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under2.5 γκολ στα τελευταία 6 εντός έδρας παιχνίδια για το πρωτάθλημα.

*G/g στα 3/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΑΝΧΑΙΜ

Προηγούμενο ματς: Σπουδαία εντός έδρας νίκη με 3-1 απέναντι στο Μόναχο 1860, για την περασμένη αγωνιστική. Παρά το γεγονός ότι έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ (0-1 στο 7′), έβγαλε αντίδραση και με την ώθηση της πολύ δυνατής της έδρας ισοφάρισε γρήγορα σε 1-1 (28′), σε ένα 1ο ημίχρονο όπου κυριάρχησε. Μπήκε δυνατά και στο β’ μέρος, επέβαλε το ρυθμό της και πήρε δίκαια το προβάδισμα στο 58ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά στη συνέχεια, με την Μανχάιμ να διαμορφώνει το τελικό 3-1 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα για τη Μανχάιμ στο πρωτάθλημα (2-1-0). Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, χάρη στην σχεδόν απόρθητη έδρα της (9 νίκες σε 10 παιχνίδια). Χαρακτηριστικό το γεγονός ότι έχει κερδίσει τους 27 από τους 29 βαθμούς της στο γήπεδο της. Εκτός έδρας παρουσιάζει εντελώς διαφορετικό πρόσωπο (0-2-6), έχοντας δεχτεί 22 γκολ σε σύνολο 8 αγώνων.

Τραυματίες παραμένουν οι Γκόλκε και Χέγκερ.