* 11η Αγωνιστική

* Η Ντνίπρο-1 νίκησε 6 φορές στους τελευταίους 10 αγώνες.

* Η Κοβαλίβκα έχασε 4 φορές στους τελευταίους 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.

ΝΤΝΙΠΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά την εκτός έδρας νίκη εναντίον της Λβιβ με 0-1, βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας με 19 βαθμούς. Έχει ξεκινήσει αρκετά καλά και διεκδικεί με ρεαλιστικές πιθανότητες μια θέση στην πρώτη τετράδα. Ο προπονητής της ομάδας, Γιοβίσεβιτς, δήλωσε ότι ο στόχος της ομάδας για φέτος είναι η έξοδος στην Ευρώπη. Αμφίβολος για το αποψινό ο μέσος Κογκούτ, με πρόβλημα τραυματισμού στην πλάτη.

Προηγούμενο παιχνίδι: Εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Λβιβ (0-1). Το σκορ για την Ντνίπρο άνοιξε ο Άρτεμ Ντόμπβικ μόλις στο 2′. Η Λβιβ έβγαλε αμέσως αντίδραση, χάνοντας ευκαιρίες για τη ισοφάριση στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε η πίεση, παρόλα αυτά η Ντνιπρο έφυγε νικήτρια.

ΝΤΝΙΠΡΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* 3/4 τελευταία ματς με Under 2.5 (δες το στην Betshop)

* 4/4 τελευταία ματς με N/G

ΚΟΛΟΣ ΚΟΒΑΛΙΒΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά την εντός έδρας νίκη εναντίον της Τσερνομόρετς με 2-1, βρίσκεται στην 11η θέση της βαθμολογίας με 11 βαθμούς, έχοντας όμως μια λιγότερη αγωνιστική καθώς ο αγώνας της με την Μινάζ είχε ακυρωθεί. Αμφίβολος ο μέσος Μπογκντάνοφ, ο αριστερός μπακ Ζολότοφ και ο τερματοφύλακας Βόλινετς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Εντός έδρας νίκη απέναντι στην Τσερνομόρετς (2-1). Ένας αγώνας με πολλές φάσεις και γρήγορο ρυθμό. Το σκορ για την Κοβαλίβκα άνοιξε ο Βολοντίμιρ Λυσένκο στο 14ο λεπτό, ενώ 15 λεπτά μετά η Τσερνομόρετς έφερε το ματς στα ίσα. Η Κοβαλίβκα πήρε ξανά το προβάδισμα στο 59ο λεπτό και με αυτό το σκορ έληξε και ο αγώνας.