*Μόλις δύο νίκες για το Χιούστον στα τελευταία 10 ματς κόντρα στο Σιάτλ (2-0-8).

ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στην Ατλάντα. Το 0-1 ο Εσκομπάρ στο 5’, το 1-1 ήρθε απ’ τον Ρίος στο 25’, το 2-1 ήρθε απ’ τον Σάντε Σίλβα στο 55’, το 2-2 έκανε ο Μπλέσινγκ στο 89’.

Έφυγε με ικανοποίηση απ’ την έδρα της Ατλάντα το Σάββατο, πήρε την ισοπαλία με γκολ στο φινάλε. Προηγήθηκε νωρίς στο σκορ, αλλά η Ατλάντα διαχειρίστηκε την κατάσταση χωρίς άγχος, ισοφάρισε άμεσα και έκανε ανατροπή στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους. Κρατούσε τη νίκη μέχρι το φινάλε, αλλά στο 89’ ισοφαρίστηκε απ’ το Χιούστον, που επίσης άξιζε να πάρει κάτι απ’ το ματς. Δεύτερη σερί ισοπαλία μετά το εκτός έδρας 2-2 κόντρα στο Πόρτλαντ, νωρίτερα κέρδισε 3-1 το Κολοράντο, μετρά ρεκόρ 1-3-1 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές. Μετρά ρεκόρ 2-4-4 στις τελευταίες 10 αγωνιστικές, είναι έβδομο στη Δύση. Ενισχύθηκε σημαντικά με την απόκτηση του επιθετικού, Εζέκιελ Πόνσε, απ’ την ΑΕΚ, έναντι 10 εκ. δολαρίων, είναι η πιο ακριβή μεταγραφή στην ιστορία του.

ΧΙΟΥΣΤΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 4/5 Over 2.5 σ’όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 5/5 G/G σ’όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 κόντρα στη Μινεσότα. Το 1-0 ο Μόρις στο 28’, το 2-0 έκανε ο Ρότροκ στο 57’. Με δέκα παίκτες τελείωσε η Μινεσότα.

Καλή η εικόνα του το Σάββατο, πήρε καθαρή νίκη κόντρα στη Μινεσότα. Ανύπαρκτη επιθετικά η Μινεσότα στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, δεν είχε ενέργεια και ιδέες σ’ αυτόν τον τομέα, μοιραία δεν απείλησε σχεδόν καθόλου. Το Σιάτλ προηγήθηκε δίκαια στο ημίχρονο, διαχειρίστηκε καλά την κατάσταση και «κλείδωσε» τη νίκη με το δεύτερο γκολ στο 57’. Καθαρό αποτέλεσμα. Επιστροφή στις νίκες μετά από δύο αγωνιστικές, που είχε ήττα από Κάνσας (2-1) και ισοπαλία με το Σολτ Λέικ (1-1), μετρά ρεκόρ 4-3-3 στις τελευταίες 10 αγωνιστικές. Καταλαμβάνει την 9η θέση της Δύσης.