3η αγωνιστική

*Η Ντιναμό Δρέσδης μετράει 3 συνεχόμενες νίκες υποδεχόμενη τη Βερλ.

*Χωρίς χρήση VAR.

ΝΤΙΝΑΜΟ ΔΡΕΣΔΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-2 επί της Χάλεσερ, την περασμένη αγωνιστική. Μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί νωρίς (0-1 στο 14′). Έδωσε χώρους στους γηπεδούχους στο β’ μέρος και δεν το πλήρωσε, απορροφώντας την πίεση της Βερλ και καταφέρνοντας το 0-2 στο 80ο λεπτό, κόντρα στη ροή του αγώνα και σε ένα ημίχρονο που είχε κυρίως παθητικό ρόλο.

Πρώτη της νίκη στη σεζόν μετά από δύο ήττες σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Συμμάζεψε την άμυνα της, σε σχέση με την πρεμιέρα και έφτασε σε ένα σχετικά εύκολο τρίποντο, αλλά απέναντι σε μία σχετικά αδύναμη αντίπαλο, όπως η Χάλεσερ. Ευκαιρία για δεύτερη σερί νίκη σήμερα, απέναντι στην παραδοσιακά αδύναμη εκτός έδρας Βερλ.

Εκτός οι Ακότο, Βλαχοδήμος, Έχμιχεν, Μπέκερ, Τζονγκ-Μιν Σεό, Σταρκ και Χέρμαν. Εκτός λόγω covid-19 ο Λέμαν.

Ντιναμό Δρέσδης Στατιστικά

*N/g+under2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, επίσημα και φιλικά.

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα
ΒΕΡΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 2-2 απέναντι στη Μανχάιμ, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, προηγήθηκε σε κομβικό σημείο του 1ου ημιχρόνου (1-0 στο 41′), με τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν στο β’ μέρος και να κάνουν το 1-1 στο 51′. Η Μανχάιμ έφτασε μία ανάσα από τη νίκη, κάνοντας το 1-2 στο 90′, αλλά δεν ήταν συγκεντρωμένη, με τη Βερλ να διαμορφώνει το τελικό 2-2 στο 90+5′!

Χωρίς νίκη στις πρώτες δύο αγωνιστικές του πρωταθλήματος (0-1-1). Διόρθωσε την εικόνα της μετά την ήττα της πρεμιέρας από τη Σααρμπρίκεν, αλλά τα αμυντικά λάθη δεν έλειψαν, με τη Βερλ να πρέπει να νιώθει και τυχερή που έσωσε στο τέλος το βαθμό της ισοπαλίας.

Εκτός οι Έζεκβεμ, Ότο, Παετόβ και Περνότ.