12η αγωνιστική

*Under 2.5 και τα δυο συνολικά παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΤΑΛΚΟΥΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Εσκιλστούνα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 36′ με τον Καμπάσι και παρότι δέχθηκε προσωρινά την ανατροπή (45’+4, 65′), εν τέλει επικράτησε με τα τέρματα των Μοταραγκεμπιαφαρπούρ (81′) και Βολφ (90’+3).

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Ντάλκουρντ, μετά από τρία παιχνίδια και με απολογισμό δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, στο ντεμπούτο του Αμίρ Αζραφσάν στην άκρη του πάγκου, υποδέχθηκε την Εσκιλστούνα, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-2. Κοίταξε στα μάτια την αντίπαλο της και παρότι βρέθηκε πίσω με 1-2, “πάτησε γκάζι” στα τελευταία λεπτά και έκανε την ανατροπή. Σημαντική νίκη ψυχολογίας στη μάχη που δίνει για να βγει από τη ζώνη του υποβιβασμού, παρότι παραμένει εντός αυτής. Από τρεις νίκες και ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα.

Ντάλκουρντ Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΛΑΝΤΣΚΡΟΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Έρεμπρο, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 19ο λεπτό με τον Ντιαβαρά και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 32′, εν τέλει επικράτησε με το τέρμα του Στριντ στο 57′.

Αήττητη εδώ και οκτώ παιχνίδια στο πρωτάθλημα η Λαντσκρόνα, έχοντας τρεις νίκες και πέντε ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε την Έρεμπρο, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Παρότι οι δυο πλευρές ήταν ισάξιες σε γενικές γραμμές, η ίδια αποδείχθηκε πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια, για να πάρει το κάτι παραπάνω. Πρώτη νίκη μετά από τέσσερις διαδοχικές ισοπαλίες, προσπαθώντας να πάρει διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη και τη σημερινή της αντίπαλο. Πανηγύρισε ένα διπλό στις έξι πιο πρόσφατες εξόδους της (1-3-2).