33η αγωνιστική

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων, στο πρωτάθλημα.

*Στον πρώτο γύρο: Όλντερσοτ – Ντάγκεναμ & Ρεντ 1-1

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ & ΡΕΝΤ

Την τρίτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Ντάγκεναμ & Ρεντ, μετά και από εκείνες κόντρα σε Μπόρεχαμ Γουντ (2-3) και Σάτον (2-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζον Στιλ φιλοξένησε την Σόλιχουλ Μορς, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 1-3. Ο Οκεναμπιρί στο 40′ σημείωσε το μοναδικό τέρμα για την ομάδα του, μειώνοντας προσωρινά σε 1-2. Έχει σκοράρει στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Παραμένει στην 10η θέση, όπου μετράει 45 βαθμούς, απέχοντας πέντε από την πρώτη επτάδα και τα πλέι οφ της κατηγορίας. Επιπλέον, με 48 τέρματα στο ενεργητικό της, έχει μια από τις καλύτερες επιθέσεις στην κατηγορία. Εννέα νίκες, δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στα δυο τελευταία της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από την Σόλιχουλ Μορς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Betrebels)

Το Ντάγκεναμ & Ρεντ – Όλντερσοτ παίζει στην Betrebels
Betrebels logo 2019

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας (Κλικ Εδώ)

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Αήττητη είναι εδώ και εφτά αγωνιστικές η Όλντερσοτ, μετρώντας τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Γκάρι Γουάντοκ φιλοξενήθηκε από την Λέιτον Όριεντ, στην έδρα της οποίας κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-3. Ούσα πίσω στο σκορ, από το πρώτο λεπτό, έκανε την ανατροπή και πήρε προβάδισμα με 1-2, χάρη στα τέρματα των Φένελον (44′) και Έβανς (47′). Αν και δέχθηκε την ισοφάριση, εν τέλει πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης, με το τέρμα του ΜακΝτόνελ στο 76ο λεπτό. Έχει δεχθεί γκολ στα εφτά από οκτώ τελευταία παιχνίδια της.

Με τη νίκη που πήρε, έφτασε τους 55 βαθμούς και είναι στην τρίτη θέση, ούσα και στο -1 από τις Ρέξαμ και Μάκλσφιλντ. Επιπλέον, με 49 γκολ στο ενεργητικό της, διαθέτει μια από τις πιο παραγωγικές επιθέσεις στην κατηγορία. Εννέα νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, ούσα αήττητη στις εφτά τελευταίες εξόδους της (5-2-0). Τραυματίας είναι ο Κάλουμ Ρέινολντς (ΑΜ 26/1), με τον Τζέιμς Κέλερμαν (ΜΕ 27/6) να είναι αμφίβολος λόγω προβλήματος.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-3 επί της Λέιτον Όριεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.