*39η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ολνταμ – Ντάγκεναμ 4-2

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάγκεναμ έχασε με το πολύ «βαρύ» 0-4 εντός έδρας από την Ρέξαμ, σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ, από τέρμα του Πάλμερ μόλις στο έκτο λεπτό. Και δέχθηκε δεύτερο γκολ από τον Τάνικλιφ στο 39’, ενώ τα άλλα δύο γκολ τα «έφαγε» στο δεύτερο ημίχρονο, από τους Πάλμερ (49’), Μεντί (69’).

Η Ντάγκεναμ ηττήθηκε πολύ εύκολα και άνετα με 0-4 εντός έδρας από την Ρέξαμ, με αυτή να είναι η δεύτερη ήττα της στους τρεις τελευταίους αγώνες της. Ταυτόχρονα ήταν η πέμπτη της ήττα στα οκτώ τελευταία παιχνίδια που έχει παίξει στο γήπεδό της.

Υποχώρησε στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα, οριακά στο πρώτο μισό του, μένοντας ακόμη περισσότερο πίσω, στο -9 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Η απουσία αγωνιστικών υποχρεώσεων εδώ και καιρό, της επέτρεψε να βρει τον νέο της προπονητή, ο οποίο είναι ο Μπεν Στρέβενς, πρώην τεχνικός της Ιστλεϊ.

Απουσιάζει εδώ και λίγο καιρό λόγω τραυματισμού ο αμυντικός Ταβάρες, χτύπησε και ο αμυντικός Λόνγκε – Κινγκ που μάλλον θα λείψει.

Ντάγκεναμ Στατιστικά

*Εχει 8/9 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 13/22 over 2,5 εντός έδρας, 12/19 στο πρωτάθλημα

*Εχει 14/22 G/G εντός έδρας, 12/19 στο πρωτάθλημα

ΟΛΝΤΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ολνταμ έχασε με 1-0 εκτός έδρας από την Ιστλεϊ, δεχόμενη το γκολ από τον Γουάιτχολ στο 72ο λεπτό, αφού είχε χάσει νωρίτερα κάποιες ευκαιρίες για να προηγηθεί η ίδια.

Η Ολνταμ ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Ιστλεϊ, γνωρίζοντας δεύτερη ήττα στους τρεις τελευταίους αγώνες, αμφότερες χωρίς να σκοράρει! Μακριά από την έδρα της έχει τρεις νίκες γενικώς, δύο στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια της.

Παραμένει στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα, διατηρώντας την απόσταση της, στο +11 συγκεκριμένα, από την ζώνη του υποβιβασμού, αλλά είναι πάρα πολύ μακριά από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, ούσα στο -16 από αυτήν.

Απουσιάζουν οι μακροχρόνια τραυματίες Χόουπ (ΕΠ), ΜακΓκάχεϊ (ΑΜ), Πόρτερ (ΕΠ), πιο πρόσφατα χτύπησε και λείπει και ο μέσος Γκάρντνερ.