*Φάση των “16” στο κύπελλο Νοτίου Κορέας. Μονή αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στο πρωτάθλημα: Γιέγιου – Νταεζόν 3-1, Νταεζόν – Γιέγιου 0-1

ΝΤΑΕΖΟΝ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ποχάνγκ, για το πρωτάθλημα. Αν και πήρε προβάδισμα με το πέναλτι του Λι Ντονγκ-Χι στο 15′, δέκα λεπτά μετά δέχθηκε την ισοφάριση.

Αήττητη εδώ και δυο παιχνίδια η Νταεζόν, έχοντας από μια νίκη και ισοπαλία. Στο τελευταίο της, το περασμένο Σάββατο, φιλοξενήθηκε από την Ποχάνγκ, κόντρα στην οποία απέσπασε ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1 για το πρωτάθλημα. Παραμένει έτσι στην τελευταία θέση της κατάταξης, με 15 βαθμούς, όσους έχει και η Γιεονμπούκ.

Πανηγύρισε μια νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (1-1-2), στα οποία κατάφερε να σκοράρει μόλις μια φορά. Στον προηγούμενο γύρο του κυπέλλου, άφησε εκτός τη Ζινζού, της οποίας και επικράτησε με 0-2.

Νταεζόν Στατιστικά

*Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΙΕΓΟΥ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Νταεγού, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 24ο λεπτό.

Από δυο σερί ήττες προέρχεται από την πλευρά της η Γιέγιου. Την Κυριακή, δοκιμάστηκε στην έδρα της Νταεγού, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0 για το πρωτάθλημα. Είχε προηγηθεί το εντός 1-2 από την Γκανγκβόν, οπότε και διατηρείται στους 20 βαθμούς, όσους μετράει και η Ιντσεόν.

Ηττήθηκε στις 4/6 πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη από μια νίκη και ισοπαλία. Σε ότι αφορά το κύπελλο τώρα, στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε στα πέναλτι τη Χεονάν, μετά και το μεταξύ τους 2-2 σε κανονική διάρκεια και παράταση.