*Στον πρώτο γύρο: Σάτον – Νοτς Κάουντι 1-1

*Οι δύο ομάδες παίζουν για πρώτη φορά στην ιστορία τους σε αυτό το γήπεδο.

Νοτς Κάουντι – Σάτον στην Betshop | +21

ΝΟΤΣ ΚΑΟΥΝΤΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Νοτς Κάουντι αποκλείστηκε από τη συνέχεια του κυπέλλου Αγγλίας, χάνοντας πάντως από αντίπαλο μεγαλύτερης κατηγορίας, με 3-1 εκτός έδρας από την Νορθάμπτον. Αυτή ήταν η τρίτη της ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει.

Είναι οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, όμως απέχει αρκετά πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς ανόδου, στο -5 συγκεκριμένα, παρά στη ζώνη του υποβιβασμού, από την οποία βρίσκεται στο +11.

Παραμένουν εκτός ο μακροχρόνια τραυματίας Φιτζσίμονς (ΤΕ), πιο πρόσφατα χτύπησαν και οι Ο’ Μπράιεν (ΜΕ), Γκράχαμ (ΑΜ) με τον πρώτο να λείπει για δύο μήνες και τον τελευταίο να χάνει το υπόλοιπο της σεζόν. Επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Ρόουλινσον, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του αμυντικού Λέισι που έχει κάποιες ενοχλήσεις.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Νοτς Κάουντι έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Νορθάμπτον για το κύπελλο Αγγλίας, με το παιχνίδι να τελειώνει ουσιαστικά από το πρώτο ημίχρονο και τα γκολ των Γουάρτον (3’), Ολιβερ (25’). Μάλιστα δέχθηκε και τρίτο στο 76’ από τον Σμιθ, πριν μειώσει με τον Ντένις στο 84’.

Νοτς Κάουντι Στατιστικά

*Εχει εφτά σερί over 2,5.

*Εχει τέσσερα συνεχόμενα over 2,5 εντός έδρας.

ΣΑΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σάτον συνεχίζει την ανοδική της πορεία, αφού κέρδισε και την Χάρογκεϊτ με 3-1 εντός έδρας, πετυχαίνοντας έτσι την τρίτη της νίκη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια που δεν έχει ήττα. Βέβαια με αυτά τα αποτελέσματα απλά βγήκε εκτός ζώνης υποβιβασμού, στην τελευταία θέση παραμονής, στο +2 από αυτήν.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του τραυματία αμυντικού Μπένετ που έλειψε και από τους προηγούμενους αγώνες της ομάδας του.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σάτον κέρδισε με 3-1 εντός έδρας την Χάρογκεϊτ, παρόλο που ισοφαρίστηκε από τον Φόλκινγκχαμ στο 68ο λεπτό, έχοντας προηγηθεί με τον Μπιούτιμαν στο 29’, αφού στη συνέχεια σκόραρε δύο γκολ ακόμη με τον Ράιτ (72’, 87’), με τα οποία διαμορφώθηκε το τελικό σκορ.