*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κόβεντρι-Νότιγχαμ Φόρεστ 2-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπλάκπουλ με σκορ 1-4, στα πλαίσια της 40ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ζινκερνέιντζελ στο 11’ και το 0-3 ο Τζόνσον με δύο δικά του γκολ στο 30’ και το 36’. Ο Σάριτζ αύξησε το δείκτη του σκορ στο 82’, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν το γκολ της τιμής στο 89’ με τον Κόνολι.

Τρομερή εμφάνιση για τη Νότιγχαμ Φόρεστ κόντρα στη Μπλάκπουλ και πλέον βαδίζει σε μονοπάτια πλέι-οφ. Φανταστικό πρώτο ημίχρονο, εκμεταλλεύτηκε πλήρως τους κενούς χώρους που άφησαν οι γηπεδούχοι παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα πριν τη λήξη του. Στην επανάληψη ήταν ακόμα πιο δημιουργική, έχασε κι άλλες ευκαιρίες για να σκοράρει, κατάφερε εν τέλη να το πετύχει, την ώρα που αμυντικά το μόνο που υπέστη ήταν ένα γκολ στο τέλος της αναμέτρησης.

Συνέχεια στις εξαιρετικές εμφανίσεις της θέλει να δώσει εκμεταλλευόμενη για ακόμα μία φορά τον παράγοντα έδρα. Ασταμάτητο τρένο μοιάζει εδώ και πολύ καιρό και έχει πολύ μεγάλη ευκαιρία να βρεθεί για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν εντός εξάδας, διεκδικώντας μία θέση για τα πλέι-οφ ανόδου. Δεν σταματάει να σκοράρει στις αναμετρήσεις της, την ώρα που αμυντικά δείχνει πολύ καλή εικόνα και διατηρεί χαμηλά στο σκοράρισμα τις αντίπαλες ομάδες. Αήττητη στο πρωτάθλημα από τις αρχές του Φεβρουαρίου μετρώντας πέντε νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Νότιγχαμ Φόρεστ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΟΒΕΝΤΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπλάκμπερν με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 40ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το αυτογκόλ του Πίκερινγκ στο 8’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ντακ στο 46’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Γουάρτον στο 82’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκιόκερες στο 90+9’.

Την ισοπαλία στο τέλος έδωσε η Κόβεντρι με αντίπαλο τη Μπλάκμπερν. Είχε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να πάρει από νωρίς το προβάδισμα, το οποίο και διατήρησε μέχρι το τέλος. Στο δεύτερο μέρος ήταν η σειρά της να δεχθεί πίεση από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι βρήκαν τρόπο να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ, που εν τέλη δεν έμελλε να είναι και το τελικό.

Από τη μετριότητα θέλει να βγει ιδανικά, όμως αναμένεται να έχει πολύ δύσκολο έργο απέναντι στη δυνατή Νότιγχαμ Φόρεστ. Παρά το γεγονός ότι βρίσκει σιγά σιγά ρυθμό μεσοεπιθετικά, αμυντικά έχει ακόμα πολλά προβλήματα να λύσει και δεν είναι βέβαιο πως θα καταφέρει να το πετύχει πριν την ολοκλήρωση της σεζόν. Η μάχη που έδινε για να διατηρηθεί εντός των θέσεων που οδηγούν στα πλέι-οφ έχει αρχίζει και χάνεται και αν δεν καταφέρει να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα σήμερα πολύ δύσκολα να ανατρέψει τις ήδη λιγοστές πιθανότητες που έχει.