* 16η αγωνιστική

* Goal/Goal & Over 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

ΝΙΟΥ ΙΝΓΚΛΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με το Ορλάντο. Ο Χιλ άνοιξε το σκορ για τη Νιου Ίνγκλαντ στο 22ο λεπτό, ο Γιάνσον ισοφάρισε για το Ορλάντο στο 35’.

Δεν βίωσε ουσιαστική διακοπή η Νιου Ίνγκλαντ, έδωσε δύο παιχνίδια μέσα στην εβδομάδα που πέρασε, με απολογισμό τεσσάρων πόντων και διεύρυνε το αήττητο σερί της στα 7 παιχνίδια για το MLS (3-4-0).

Την Τετάρτη μπήκε καλά στο παιχνίδι με το Ορλάντο, φάνηκε ότι θα πάρει τη νίκη όταν προηγήθηκε, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, ισοφαρίστηκε γρήγορα και οι φιλοξενούμενοι ήταν αρκετά απειλητικοί. Την περασμένη Κυριακή εκμεταλλεύτηκε την αποβολή των γηπεδούχων για να βγάλει το διπλό στο Κάνσας Σίτι (1-2) με γκολ στο 87’.

Σκαρφάλωσε έτσι στην 6η θέση της ανατολικής περιφέρειας, με απόλυτα μοιρασμένο ρεκόρ από το ξεκίνημα της σεζόν.

Παρελθόν ο βασικός φορ Μπούκσα, μετακομίζει στη Γαλλία για τη Λανς, φεύγει και ο κίπερ Τέρνερ, ο οποίος σήμερα θα κάνει την τελευταία του συμμετοχή πριν επιστρέψει στην Άρσεναλ.

ΝΙΟΥ ΙΝΓΚΛΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΙΝΕΣΟΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από τη Νιου Γιορκ Σίτι. Το γκολ του Κάγιενς στο 29ο λεπτό έκρινε το παιχνίδι.

Με δύο κολλητές εντός έδρας ήττες πήγε στη διακοπή η Μινεσότα και καλείται να βγάλει αντίδραση για να επιστρέψει εντός κάδρου playoffs στη δυτική περιφέρεια.

Ανταγωνιστική η εμφάνισή της υποδεχόμενη την πρωτοπόρο της Ανατολής από τη Νέα Υόρκη, δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ κάποια από τις αρκετές ευκαιρίες της, ώστε να απαντήσει στο γρήγορο προβάδισμα των αντιπάλων.

Στο τελευταίο ταξίδι της όμως, στις 22/05, κατάφερε να σπάσει το εντός έδρας αήττητο του Ντάλας (1-2), χτυπώντας στο transition.

Σε φιλική αναμέτρηση που έδωσε το περασμένο Σάββατο κέρδισε την Πάντερμπορν με 4-3.

Εκτός αποστολής ο κίπερ Μίλερ και ο χαφ Ντότσον, τέσσερις σημαντικοί αμφίβολοι για το σημερινό παιχνίδι, οι βασικοί χαφ Λουντ και Τραπ και οι επιθετικοί Αμαρίγια και Ντανλάντι.