20η αγωνιστική

*Αήττητη η Βίσσελ Κόμπε στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια με αντίπαλο τη Νιγκάτα, επικρατώντας στα τρία εξ αυτών.

*No Goal και Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Βίσσελ Κόμπε – Νιγκάτα 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΝΙΓΚΑΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Χιροσίμα, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 25′ με τον Μίτο και τρία λεπτά αργότερα το αυτογκόλ του Αράκι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Νιγκάτα, μετά από πέντε παιχνίδια και με απολογισμό δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρικίζο Ματσουχάσι υποδέχθηκε τη Χιροσίμα, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Με διαφορά ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, κατάφερε να πάρει σαφές προβάδισμα πριν τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα και στην πορεία κατέβασε ταχύτητα, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα.

Δεύτερο σερί ματς που κρατάει ανέπαφη την εστία της. Έφτασε τους 21 βαθμούς και απομακρύνθηκε από την ουρά στη βαθμολογία Α Ιαπωνίας. Πανηγύρισε δυο νίκες στα έξι πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία είχε ακόμη μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Γνώριμα τα όποια αγωνιστικά προβλήματα έχει να αντιμετωπίσει για ακόμη μια φορά, την ώρα που δίνεται αμφίβολος ο Ντανίλο Γκόμες, που αποχώρησε με πρόβλημα στο τελευταίο.

Νιγκάτα Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΒΙΣΣΕΛ ΚΟΜΠΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Σαπόρο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 26ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 85′ με τον Ματέους Τουλέρ.

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Βίσσελ Κόμπε, μετά και τη νίκη που πήρε με 0-3 στην έδρα της Φουκουόκα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τακαγιούκι Γιοσίντα υποδέχθηκε τη Σαπόρο, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο “αντίο” του Αντρές Ινιέστα. Δεν ικανοποίησε με την εμφάνιση της, βρέθηκε πίσω στα μέσα του ημιχρόνου, ωστόσο βρήκε τον τρόπο και απέφυγε τα χειρότερα με γκολ προς το φινάλε.

Κάπως έτσι, υποχώρησε στην τρίτη θέση και στο -5 από την πρωτοπόρο Γιοκοχάμα Μαρίνος, έχοντας όμως και παιχνίδι λιγότερο από αυτή. Ηττήθηκε μια φορά στις οκτώ φετινές εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες. Γνώριμες οι απουσίες των Τετσούχι Κικούτσι και Ριούχο Κικούτσι.