*Στον 1ο γύρο: Σαπόρο – Ναγκόγια 1-2

*Η Ναγκόγια είναι αήττητη στα επτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, κερδίζοντας στα 4/7.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από την Φουκουόκα. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα σημειώθηκε στο 84ο λεπτό.

Η πρόκριση στο Λιγκ Καπ επί της Κασίμα στο φινάλε της παράτασης, δεν αποδείχθηκε ικανή για να γυρίσει το διακόπτη στη Ναγκόγια. Η επιστροφή στις υποχρεώσεις της για το πρωτάθλημα συνδυάστηκε με ήττα, εκτός έδρας από την Φουκουόκα με 1-0, σε μία αναμέτρηση που δεν έδειξε σχεδόν τίποτα επιθετικά. Συμπλήρωσε επτά ματς μακριά από τις νίκες σε όλες τις διοργανώσεις (υπολογίζονται μόνο τα 90λεπτα) με τέσσερις ήττες χωρίς καν να σκοράρει και τρεις ισοπαλίες.

Ναγκόγια Στατιστικά

*Μετρά πέντε σερί ματς με Under 2.5 γκολ.

*Αήττητης φέτος εντός έδρας στο πρωτάθλημα (8-6-0).

ΣΑΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-1 από τη Σονάν. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα σημειώθηκε στο 42’.

Πλήρωσε την αστοχία της στην εντός έδρας αναμέτρηση της προηγούμενης αγωνιστικής με αντίπαλο την Σονάν και ηττήθηκε με 0-1, με την ισοπαλία να αποτελεί το πιο δίκαιο αποτέλεσμα με βάση την εικόνα του αγώνα. Δεύτερη διαδοχική ήττα για τη Σαπόρο, δεύτερο σερί ματς στο οποίο δεν σκοράρει, μετά από το εκτός έδρας 3-0 από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος στο πλαίσιο του Λιγκ Καπ. Στα δέκα τελευταία παιχνίδια της σε όλες τις διοργανώσεις, έχει πανηγυρίσει δύο νίκες όλες κι όλες.