12η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 12/14 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΝΑΓΚΟΓΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλια 2-2 με τη Βίσσελ Κόμπε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-2 (11′, 60′), για ισοφαρίσει στην πορεία με τους Γιούνκερ (73′) και Φούτζι (90’+8). Με δέκα παίκτες έμειναν οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερήσεις.

Αήττητο σερί οκτώ αγώνων στο πρωτάθλημα για τη Ναγκόγια, μετρώντας τρεις νίκες και πέντε ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κέντα Χασεγκάβα υποδέχθηκε τη Βίσσελ Κόμπε, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Ισορροπημένο παιχνίδι σε γενικές γραμμές, μπορεί να βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, στην πορεία ωστόσο αντέδρασε με τον καλύτερο τρόπο και απέφυγε τα χειρότερα. Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική της ισοπαλία, μετά και από εκείνες με Σονάν Μπελμάρε (2-2 εντός) και Γιοκοχάμα Μαρίνος (1-1 εκτός), διατηρείται σταθερά στις πρώτες θέσεις και στο -3 από την κορυφή. Γνώριμα τα όποια αγωνιστικά της προβλήματα.

Ναγκόγια Στατιστικά

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 3.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΓΚΑΜΠΑ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Τσερέζο Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 28ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Ναουχάν στο 56′, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο φινάλε.

Δεν κατάφερε να γευτεί τη χαρά της νίκης για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι η Γκάμπα Οσάκα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάνι Πογιάτος υποδέχθηκε την Τσερέζο Οσάκα, στο μεταξύ τους ντέρμπι, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Αποτέλεσμα που ενδεχομένως και να την αδικεί, καθώς έδειξε διάθεση και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο στάθηκε άστοχη στην τελική προσπάθεια, παρότι ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1. Μετά και από αυτή τη νέα απώλεια, παραμένει αρκετά χαμηλά με μόλις επτά βαθμούς, ούσα πάνω μόνο από την ουραγό Γιοκοχάμα. Δεν αναφέρθηκαν πιθανές απουσίες.