*Αγώνας ρεβάνς για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση που το συνολικό σκορ των δύο αγώνων είναι ισόπαλο, ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

*Η Μπρόντμπι έχει αντιμετωπίσει ακόμη μια φορά ομάδα από την Αυστρία. Συγκεκριμένα, για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ τη σεζόν 2011-2012, είχε βρεθεί αντιμέτωπη με τη Ριντ, από την οποία ηττήθηκε στο πρώτο παιχνίδι (2-0 εκτός), για να επικρατήσει με 4-2 στην εντός έδρας ρεβάνς. Ωστόσο έμεινε εκτός με τον κανονισμό του εκτός έδρας γκολ.

*Τη σεζόν 2013-2014 η Σάλτσμπουργκ είχε επικρατήσει και στα δυο παιχνίδια που έδωσε κόντρα σε ομάδα από τη Δανία και πιο συγκεκριμένα της Έσμπιεργκ (3-0 εντός, 1-2 εκτός), για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

*Ο νικητής του ζευγαριού θα πάρει το εισιτήριο για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ ο ηττημένος θα συνεχίσει σε αυτούς του Γιουρόπα Λιγκ.

*Στο πρώτο παιχνίδι, Σάλτσμπουργκ – Μπρόντμπι 2-1: Μόλις στο τέταρτο λεπτό η Μπρόντμπι πήρε προβάδισμα με τον Ούρε, για να ισοφαρίσει η Σάλτσμπουργκ με τον Αντεγέμι στο 56′ και να κάνει την ολική ανατροπή στις καθυστερήσεις με τον Άαρονσον.

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ (Δανία, 163)

Εξακολουθεί να είναι χωρίς νίκη τη φετινή σεζόν η Μπρόντμπι, όπου μετά από επτά παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις, μετράει τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες. Στο τελευταίο εξ αυτών, το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Νιλς Φρεντέρικσεν φιλοξενήθηκε από την Οντένσε, στα πλαίσια του πρωταθλήματος, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2. Αν και πήρε σαφές προβάδισμα στο ημίχρονο, στο οποίο ήταν καλύτερη, εν τέλει στο δεύτερο προβλημάτισε και έδωσε το δικαίωμα στην αντίπαλό της να φέρει το ματς στα ίσα. Μετά από έξι στροφές, έχει συγκεντρώσει μόλις τέσσερις βαθμούς.

Τώρα καλείται να ανατρέψει το εις βάρος της 2-1 από το πρώτο παιχνίδι και να φτάσει σε νίκη με πάνω από δυο τέρματα διαφορά, έτσι ώστε να βρεθεί στους ομίλους. Εξασφάλισε απευθείας το εισιτήριο για τα πλέι οφ τη κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, μετά και την κατάκτηση του περσινού πρωταθλήματος στη Δανία. Τελευταία φορά που βρέθηκε στους ομίλους ήταν το μακρινό 1998-1999. Την τελευταία εξαετία “πάλευε” στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ.

Ενόψει της αποψινής ρεβάνς με τη Σάλτσμπουργκ, ο κόουτς Φρεντέρικσεν μπορεί να υπολογίζει στους Γιόσιπ Ραντόσεβιτς, Κρίσταν Κάπις, Σίγκουρντ Ρόστεντ, Τομπίας Μπερκάιετ, Ματίας Γκρέβε και Τόμας Μίκελσεν, οι οποίοι είχαν μείνει εκτός στο πρώτο παιχνίδι, ελέω covid-19. Στη διάθεσή του και ο Ρεζάν Κόρλου, που είχε ταλαιπωρηθεί από ίωση. Μοναδική απώλεια, αυτή του εδώ και καιρό τραυματία, Μπλας Ριβέρος.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Οντένσε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τον Ούρε στο πρώτο ημίχρονο (4′, 43′), για να δεχθεί στο δεύτερο ημίχρονο την ισοφάριση (55′, 84′).

Μπρόντμπι Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της. (δες το στην Bet365)

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ (Αυστρία, 23)

Το απόλυτο έχει η Σάλτσμπουργκ, μετά και τα έξι πρώτα παιχνίδια της στη σεζόν. Στο τελευταίο εξ αυτών, το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Ματίας Γιάισλερ υποδέχθηκε την Αούστρια Κλάγκενφουρτ, στα πλαίσια του πρωταθλήματος Αυστρίας, της οποίας και επικράτησε με 3-1. Με διαφορά καλύτερη, αν και αρκετά άστοχη στην τελική προσπάθεια, ενώ έδωσε και δικαιώματα στην αντίπαλο της, ωστόσο έδειξε χαρακτήρα και έφτασε στο θετικό αποτέλεσμα.

Κάπως έτσι, έκανε το 5×5 στο πρωτάθλημα, έχοντας προηγηθεί οι νίκες επί των Στουρμ Γκρατς (1-3 εκτός), Ριντ (7-1 εντός), Αούστρια Βιέννης (1-0 εντός) και Αντμίρα, οπότε και είναι μόνη πρώτη. Στρέφει τώρα την προσοχή της στην αποψινή ρεβάνς με τη Μπρόντμπι, όπου καλείται να υπερασπιστεί το υπέρ της 2-1, οπότε και παίζει για δυο αποτελέσματα. Εξασφάλισε το απευθείας εισιτήριο για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ, έχοντας κατακτήσει το τελευταίο πρωτάθλημα Αυστρίας. Στόχος φυσικά, η πρόκριση στους ομίλους για τρίτη διαδοχική χρονιά.

“Στόχος μας ήταν και είναι η πρόκριση στους ομίλους. Ωστόσο, γνωρίζουμε ότι χρειάζεται ακόμη αρκετή δουλειά που μας περιμένει. Έχουμε κάνει κατά το ήμισυ το στόχο μας, μετά και τη νίκη στην έδρα μας. Από την εμπειρία μου, γνωρίζω ότι μας περιμένει δύσκολο έργο απόψε, όμως ανυπομονούμε γι αυτό και είμαστε έτοιμοι”, δήλωσε μεταξύ άλλων ο Γερμανός τεχνικός. Εκτός μάχης είναι οι τραυματίες Άλμπερτ Βάλτσι και Σεκού Κοϊτά, ενώ την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του Ζλάτκο Γιουνούζοβιτς.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Αούστρια Κλάγκενφουρτ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο τρίτο μόλις λεπτό με τον Αντεγέμι και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 14′, εν τέλει έφτασε στη νίκη με τα τέρματα των Μπερίσα (70′) και Κρίστενσεν (84′).