*32η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Χάρτλπουλ-Μπρόμλεϊ 1-4

*3/3 νίκες χωρίς να δεχθεί καν γκολ για την Μπρόμλεϊ εντός έδρας απέναντι στην Χάρτλπουλ.

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Ντόρκινγκ, με ένα γκολ του Όρμεροντ στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Μπρόμλεϊ έχασε ξανά μετά από 11 αγώνες, στους οποίους είχε έξι νίκες, από την Ντόρκινγκ με 1-0 εκτός έδρας, αν και πριν από αυτήν την ήττα είχε τέσσερις σερί ισοπαλίες στα προηγούμενα παιχνίδια της.

Στην έδρα της πάντως δεν χάνει εδώ και έξι αγώνες, με τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Όχι απλά είναι εδραιωμένη στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, βρίσκεται στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αρκετά μακριά από την όγδοη, αλλά και από την κορυφή και την απευθείας άνοδο.

Βέβαια εδώ και καιρό ο τεχνικός της ξεκαθάρισε πώς δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανέβει απευθείας η Τσέστερφιλντ, επομένως θα παλέψουν για να πάρουν την άνοδο μέσω των play off.

Μπρόμλεϊ Στατιστικά

*7/9 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*8/15 under 2,5 εκτός έδρας

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρτλπουλ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Γιορκ με δύο γκολ του Ντιεσερούβε (72’, 87’ πεν.) με την αντίπαλο της απλά να μειώνει με τον Ακινιέμι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Χάρτλπουλ κέρδισε με 2-1 εντός έδρας την Γιορκ, στο δεύτερο παιχνίδι του Κέβιν Φίλιπς στον πάγκο της, πρώτο μπροστά στο κοινό της νέας ομάδας του. Ακόμη και έτσι, συνεχίζει να κινδυνεύει έντονα με δεύτερο υποβιβασμό.

Πάντως κέρδισε και το πιο πρόσφατο παιχνίδι που έπαιξε μακριά από την έδρα της, έπειτα από τρεις αγώνες.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ενώ βάσει βαθμών απέχει ελάχιστα πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού από τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο.