*29η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γουόλσολ – Μπρίστολ Ρόβερς 1-2

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπρίστολ Ρόβερς κέρδισε και στο γήπεδο της Σκάνθορπ με 2-3, πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στα τρία τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, ενώ ειδικά στο πρωτάθλημα είναι αήττητη εδώ και τέσσερις αγώνες, με τρεις νίκες σε αυτό το διάστημα. Οι δύο εξ αυτών ήταν στα πιο πρόσφατα παιχνίδια που έδωσε στο γήπεδό της.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η θέση, απέχοντας αρκετά πιο κοντά στην πρώτη επτάδα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -8 συγκεκριμένα, απ’ ότι στην ζώνη του υποβιβασμού, από την οποία βρίσκεται στο +14! Και είναι μία από τις ομάδες με τα λιγότερα παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Μπήκε στο χειρουργείο ο αμυντικός Τρέβορ Κλαρκ που θα μείνει πάλι καιρό εκτός, ενώ αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Φίνλεϊ που έχει κάποιες ενοχλήσεις.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπρίστολ Ρόβερς κέρδισε με 2-3 εκτός έδρας την Σκάνθορπ, πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ, αφού προηγήθηκε με 0-3, χάρη στα γκολ των Γκραντ (36’), Εβανς (62’ πεν.), Κλαρκ (78’), πριν δεχθεί δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά από τον Μπερνς στο 89’ και στο 93΄.

Μπρίστολ Ρόβερς Στατιστικά

*Εχει 6/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Εχει 11/17 over 2,5 εντός έδρας, 8/12 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΓΟΥΟΛΣΟΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουόλσολ ηττήθηκε και από την Μπράντφορντ με 1-2 εντός έδρας, με γκολ λίγο πριν το τέλος, με αυτήν να είναι η τέταρτη συνεχόμενη της ήττα, πέμπτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει. Και ειδικά μακριά από την έδρα της έχει επίσης τέσσερις σερί ήττες.

Είναι πάντα στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, έπεσε στην 17η θέση του, απέχοντας πλέον πιο κοντά στην ζώνη του υποβιβασμού, στο +10 συγκεκριμένα, απ’ ότι στην πρώτη επτάδα που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -12 για την ακρίβεια.

Εκτός του επιθετικού Χόλντεν, χτύπησε ο αμυντικός Γουόρντ, με την συμμετοχή του απόψε αμφίβολη, ενώ τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Μεγιανέσε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουόλσολ έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Μπράντφορντ, με τέρμα που δέχθηκε από πέναλτι του Κουκ στο 88ο λεπτό, έχοντας βρεθεί να χάνει από τέρμα του Ντάλι στο 37ο λεπτό, ενώ είχε ισοφαρίσει με τον Μίλερ στο 57’.