*Στον πρώτο γύρο: Πίζα – Μπρέσια 1-1

*Under 2,5 στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΜΠΡΕΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Κοζέντσα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Κρέσπι (16′), απάντησε με ντοπιέτα ο Γκαλάτσι (41′, 79′).

Δέχτηκε πίεση στο ξεκίνημα της αναμέτρησης με την Κοζέντσα και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 16′. Κατάφερε να απαντήσει λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με εκπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκαλάτσι, ο οποίος ανέτρεψε τα δεδομένα στην αναμέτρηση μετά από γρήγορη αντεπίθεση της Μπρέσια.

Νίκη μετά από δύο αγωνιστικές (0-1-1) για την Μπρέσια, γνώρισε μία ήττα στις επτά τελευταίες από την πρωτοπόρο Πάρμα (2-1 εκτός) στις 8 Μαρτίου (δύο νίκες, τέσσερις ισοπαλίες). Το συγκρότημα του Μαράν παραμένει αήττητο σε πέντε αγωνιστικές στο “Mario Rigamonti” (2-3-0), γνώρισε μόλις μία ήττα σε οχτώ (τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες). Νοκ άουτ τέθηκε ο Μπορέλι των εννέα γκολ.

ΜΠΡΕΣΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 8/11 τελευταία παιχνίδια της.

ΠΙΖΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-3) της Παλέρμο. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Ντ’ Αλεσάντρο (59′), Μπονφάντι (63′) και Τραμόνι (84′, 90′), για τους φιλοξενούμενους οι Μπρουνόρι (32′, 76′ πεν.) και Λουντ (42′). Με δέκα αγωνίζονταν η Παλέρμο από το 64′ (Γκόμες).

Δεν πτοήθηκε από τα δύο γκολ που πέτυχε η Παλέρμο σε διάστημα δέκα λεπτών στο πρώτο ημίχρονο. Η Πίζα μπήκε με άγριες διαθέσεις στο δεύτερο δημιουργώντας συνολικά 13 ευκαιρίες, επτά απ’ τις οποίες βρήκαν εστία, πανηγυρίζοντας μία σπουδαία νίκη μπροστά στο κοινό της με γκολ του Τραμόνι στο 90′.

Φτάνοντας τους 40 βαθμούς σκαρφάλωσε στην 9η θέση και, πλέον, βρίσκεται στο -2 από τη ζώνη που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου. Τρίτη νίκη σε τέσσερις αγωνιστικές για τους “νερατζούρι”, γνώρισαν μία ήττα σε πέντε στην έδρα της Κόμο (3-1) στις 16 Μαρτίου.