*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Λίνκολν-Μπλάκπουλ 3-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΛΑΚΠΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πορτ Βέιλ, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Γκάριτι στο 39’ και το 2-0 ο Γουίλσον στο 57’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σμιθ στο 80’.

Κάκιστη εμφάνιση και βαριά ήττα για τη Μπλάκπουλ. Λίγες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν απείλησε σχεδόν καθόλου την αντίπαλη εστία και έμεινε στο μηδέν. Η άμυνά της υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη γκολ τόσο στο πρώτο ημίχρονο, όσο και στο δεύτερο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Δεν έπεισε με τις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της, έβγαλε πολλές αστάθειες στα μετόπισθεν, ενώ μάλιστα απέτυχε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα και στις δύο. Εντός έδρας παρ’ όλα αυτά προέρχεται από νικηφόρο σερί τεσσάρων αγώνων, σε όλες τις διοργανώσεις, μετρώντας 11 γκολ υπέρ και 2 κατά. Εκτός εξάδας πλέον, στο -7 από την 6η Όξφορντ, έχοντας μάλιστα και μία αγωνιστική παραπάνω.

Μπλάκπουλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΙΝΚΟΛΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Νορθάμπτον με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκάθρι στο 30’, όμως διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπόουι στο 58’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Εγιόμα στο 61’.

Πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε η Λίνκολν. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει, καθώς οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, σκοράροντας τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Να ξεφύγει από το αρνητικό σερί στο οποίο βρίσκεται θέλει ιδανικά, αν και το έργο της αναμένεται δύσκολο. Μπορεί να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι η αντίπαλός της δεν βρίσκεται σε ιδιαίτερα καλή κατάσταση προκειμένου να βρει δίχτυα με μεγαλύτερη ευκολία, όμως θα χρειαστεί προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, αφού είναι φανερό πως έχει μεγάλο πρόβλημα σε αυτόν τον τομέα.