*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΕΡΝΛΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κόβεντρι με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ στο ματς πέτυχε ο Τέγια στο 39’.

Πολύ καλή εμφάνιση και δίκαιη νίκη για τη Μπέρνλι. Μπήκε δυνατά στο ματς και πίεση από νωρίς, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα. Στην επανάληψη συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό, όμως δεν κατάφερε να βρει ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα, καθώς ήταν αρκετά άστοχη στη τελική της προσπάθεια. Στο αμυντικό της κομμάτι δεν κινδύνεψε σε καμία περίπτωση, διατηρώντας αρκετά εύκολα το μηδέν παθητικό.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, παίρνοντας όμως νικηφόρο αποτέλεσμα, παραμένοντας παράλληλα σε απόσταση αναπνοής από τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Αρκετά καλή η εικόνα της σε γενικές γραμμές, όμως της λείπει πολύ η αποτελεσματικότητα, ειδικά στο αμυντικό της κομμάτι, καθώς τα γκολ που δέχεται της έχουν στοιχίσει πολλούς και σημαντικούς βαθμούς. Παράλληλα φαίνεται να δυσκολεύεται πολύ να βρει δίχτυα πάνω από μία φορά στις αναμετρήσεις της, μην έχοντας τη δυνατότητα να «καθαρίζει» τα παιχνίδια της προκειμένου να μην της στοιχίζουν οι αδράνειες και οι αστάθειες που αρκετά συχνά βγάζει. Ο Βίνσεντ Κομπανί δεν αναμένεται να αλλάξει το σχηματισμό της ομάδας του, καθώς βλέπει πως η εικόνα της είναι αρκετά καλή. Εκτός αποστολής αναμένεται να μείνουν ξανά οι Λονγκ, Τσούρλινοβ, Γουέστγουντ και Τουάιν που είναι τραυματίες.

Μπέρνλι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Δώρο* Εκπληξη ΔΩΡΕΑΝ – ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ! *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις. 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΟΥΟΝΣΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σάντερλαντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κούπερ στο 13’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ντάρλινγκ στο 45+1’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κλαρκ στο 51’.

Τέταρτη σερί νίκη για τη Σουόνσι σε μία αρκετά δύσκολη αναμέτρηση. Μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε να πιάσει στον ύπνο την άμυνα των φιλοξενούμενων, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου διπλασίασε τα τέρματά της. Στην επανάληψη δεν μπήκε με τον ίδιο ρυθμό, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενούμενοι, μειώνοντας νωρίς στο σκορ, όμως η συνέχεια δεν έφερε κάτι παραπάνω γι’ αυτούς.

Με ψυχολογία στα ύψη και με γνώμονα τις διαδοχικές νίκες που απέσπασε το τελευταίο διάστημα, θέλει να κάνει ακόμα μία έκπληξη, περνώντας και από την έδρα της Μπέρνλι. Είναι σε εξαιρετική κατάσταση και μοιάζει πραγματικά ασταμάτητη μεσοεπιθετικά αυτό το διάστημα, αλλά παράλληλα όσο εύκολα σκοράρει, άλλο τόσο εύκολα δέχεται εξίσου γκολ. Δυνατή ακόμα και στις εξόδους της, προέρχεται μάλιστα από δύο μεγάλα αποτελέσματα απέναντι σε Γουέστ Μπρομ (2-3) και Γουότφορντ (1-2). Επιστροφές είναι πιθανό να έχει στη βασική της εντεκάδα, την ώρα που παραμένουν εκτός οι τραυματίες Γουόλς και Κούλεν, ενώ παραμένει χωρίς πλήρη φυσική κατάσταση ο Άλεν που είναι αμφίβολος.