*Η Ρίο Άβε έχει κερδίσει τα 5/7 τελευταία παιχνίδια στην έδρα της Μπελενένσες.

Μπελενένσες – Ρίο Άβε στην Bet365

Δείτε τα Προγνωστικά Πορτογαλίας

ΜΠΕΛΕΝΕΝΣΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τα χειρότερα στις καθυστερήσεις γλύτωσε την προηγούμενη αγωνιστική η Μπελενένσες, που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Φαρένσε εντός έδρας. Ακόμη μια κακή εμφάνιση, βρέθηκε στο 69′ πίσω στο σκορ, ενώ στο 79′ οι φιλοξενούμενοι είχαν χαμένο πέναλτι. Τη λύση έδωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ραμίρεζ, που είχε περάσει ως αλλαγή στο 86′. Προβληματίζει έντονα με την εικόνα της η ομάδα του Πετίτ, που μετά τη νίκη της πρεμιέρας έχει ρίξει στροφές, συμπλήρωσε μάλιστα πέντε ματς χωρίς νίκη στην Πριμέιρα Λίγκα και υποχώρησε στη 13η θέση.

Ξεκάθαρο το πρόβλημα στο σκοράρισμα, έχει καταφέρει να σημειώσει τρία γκολ στις έξι πρώτες αγωνιστικές. Δεν έχει καταφέρει να αξιοποιήσει την έδρα της, όπου έχει απολογισμό 0-2-1 στα τρία φετινά της ματς στην Πριμέιρα Λίγκα. Θετικοί στον COVID-19 βρέθηκαν οι Καρντόσο και Μορέιρα, που βρίσκονται σε κατ’ οίκον απομόνωση, ενώ σταθερά εκτός δράσης βρίσκονται οι τραυματίες Βαρέλα, Κάου και Ακάς.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Μπελενένσες και Φαρένσε. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 69′ με πέναλτι, ενώ στο 79′ είχαν τεράστια χαμένη ευκαιρία, με τον Λούκα να αστοχεί σε πέναλτι. Στο 90′ ο Πέδρο Ενρίκε αντίκρισε την κόκκινη κάρτα, αφήνοντας τη Φαρένσε με δέκα παίκτες, ενώ στις καθυστερήσεις ο Ραμίρες διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΜΠΕΛΕΝΕΝΣΕΣ Στατιστικά

*Δεν σκόραρε στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΡΙΟ ΑΒΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με σοβαρή εμφάνιση κόντρα στη Μορεϊρένσε η Ρίο Άβε κατάφερε να φτάσει στη νίκη με 2-0 την προηγούμενη αγωνιστική. Ο Λούκας Πιαζόν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση για ακόμη ένα παιχνίδι και με δυο προσωπικά τέρματα (14′, 83′ πεν) χάρισε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του. Τρεις σημαντικοί βαθμοί για την ομάδα του Μάριο Σίλβα που πανηγύρισε τη δεύτερη διαδοχική της νίκη, καθώς προηγήθηκε αυτή επί της Φαρένσε (0-1), βρίσκεται στην 6η θέση, έχοντας απολογισμό 2-3-1 μετά το πέρασμα έξι αγωνιστικών.

Βρίσκεται σε καλό μομέντουμ, θα προσπαθήσει να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες, παρουσιάζει δυνατό πρόσωπο εκτός έδρας, παραμένει φέτος αήττητη στις πέντε τελευταίες εξόδους της (2-3-0) για όλες τις διοργανώσεις. Έχει την παράδοση υπέρ της κόντρα στην Μπελενένσες, καθώς κέρδισε τα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στην έδρα της αντιπάλου της. Όσο για σήμερα δεν προέκυψαν προβλήματα και θα παραταχθεί πλήρης.

Προηγούμενο ματς: Με 2-0 επικράτησε της Μορεϊρένσε η Ρίο Άβε. Ο Πιαζόν άνοιξε το σκορ στο 14′, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 83′ με πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-0.