*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπρίστολ Ρόβερς-Μπάρνσλεϊ 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΑΡΝΣΛΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουίγκαν με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Κόουλ στο 45+1’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σμιθ στο 87’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Μπάρνσλϊ. Παρά το γεγονός ότι μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από νωρίς, στη συνέχεια αδράνησε, με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να ισοφαρίσουν στα τελευταία λεπτά.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, έχοντας για δεύτερο σερί παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, έχει ρυθμό και διατηρεί σταθερή επαφή με τα αντίπαλα δίχτυα, πράγμα που την κάνει άκρως επικίνδυνη για κάθε αντίπαλο. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, καθώς σπάνιες είναι οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχεται γκολ, με αποτέλεσμα να έχει στερηθεί αρκετούς βαθμούς.

Μπάρνσλεϊ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Νόργουιτς με σκορ 1-1, στα πλαίσια του FA Cup. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπαρνς στο 12’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γουόρντ στο 17’.

Καλή εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Μπρίστολ Ρόβερς απέναντι στη Νόργουιτς. Παρ’ όλο που μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ, είχε «απάντηση» λίγα λεπτά αργότερα, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Αντίστοιχη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει, αλλά με νικηφόρο αποτέλεσμα. Μαχητική σε όλες τις αναμετρήσεις της, σκοράρει σταθερά και ασταμάτητα κόντρα σε κάθε αντίπαλο, αλλά το μεγάλο της πρόβλημα είναι η άμυνά της, καθώς δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται εξίσου γκολ. Βρίσκεται στο -9 από την εξάδα, έχοντας και μία αγωνιστική λιγότερη από τις περισσότερες ομάδες που βρίσκονται πάνω από εκείνη.