*Νοκ άουτ αναμέτρηση για τον τρίτο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί και πέναλτι.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΑΡΝΣΛΕΪ ΑΝΑΛΥΣΗ (Τσάμπιονσιπ)

Η Μπάρνσλεϊ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Μπλάκμπερν, χάνοντας για πέμπτη φορά στους οκτώ τελευταίους αγώνες που δεν έχει πετύχει κάποια νίκη. Πάντως στο γήπεδό της έχει δύο σερί ισοπαλίες, έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες που είχε γνωρίσει σε αυτό.

Είναι πολύ χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα της κατηγορίας της, στην προτελευταία θέση του, στην 23η, εντός ζώνης υποβιβασμού φυσικά, πολύ μακριά, στο -8 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής. Και έχει μεγάλο πρόβλημα στο σκοράρισμα, διαθέτοντας τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας της.

Εχει αρκετούς παίκτες με κορωνοϊό, χωρίς να αναφερθούν ποιοι θα λείψουν, πέραν των τραυματιών Γούντροου (ΕΠ), Χέλικ (ΑΜ), Χάλμε (ΑΜ), Ουλάρε (ΕΠ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπάρνσλεϊ έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Μπλάκμπερν, παρόλο που προσωρινά ο Μόρις στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ισοφάρισε το γκολ που είχε δεχθεί από τον Ρόθγουελ στο 24’. Αλλά δεν είχε απάντηση στο τέρμα του Μπρέρετον στο 65’.

Μπάρνσλεϊ Στατιστικά

*Εχει 4/6 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*Εχει τέσσερα συνεχόμενα under 2,5 εντός έδρας, 9/12 συνολικά.

ΜΠΑΡΟΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Η Μπάροου ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Μπράντφορντ, αν και άξιζε πολλά περισσότερα βάσει της εμφάνισης της, ίσως και τη νίκη. Αυτό όμως που μετράει στο τέλος είναι πώς έχασε, γνωρίζοντας δεύτερη ήττα στα τρία τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει. Και μακριά από την έδρα της όχι απλά δεν έχει νίκη στους πέντε τελευταίους αγώνες της, με τρεις ήττες, δεν έχει σκοράρει καν!

Είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα της κατηγορίας της, στην 19η θέση του για την ακρίβεια, αλλά καταφέρνει να διατηρεί μία ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, τεσσάρων βαθμών αυτήν τη στιγμή, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Χτύπησε ο επιθετικός Γκόρντον, ενώ παραμένουν εκτός ο αμυντικός Γκρέισον και ο μέσος Γκροτς, με τον τεχνικό της Μαρκ Κούπερ να δηλώνει πώς οι τραυματισμοί κάποιων παικτών είναι ευκαιρία για άλλους να βγουν μπροστά. Πήρε όμως δανεικό τον αμυντικό Γκλένον από την Μπέρνλι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπάροου έχασε 1-2 εντός έδρας από την Μπράντφορντ, αν και αδικείται από το τελικό σκορ, χάνοντας πολλές ευκαιρίες να ισοφαρίσει! Βρέθηκε να χάνει από δύο γκολ που πέτυχαν οι Ανγκολ (8’), Κουκ (49’), αλλά πίεσε και μείωσε με τον Γκόρντον στο 52ο λεπτό, ενώ πέτυχε και δεύτερο τέρμα στη συνέχεια το οποίο ακυρώθηκε.