Δείτε τα αποτελέσματα ποδοσφαίρου

Μουσκρόν – Έουπεν στην Goalbet
goalbet-logo

ΜΟΥΣΚΡΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μουσκρόν είναι σε δεινή βαθμολογική θέση αφού είναι ουραγός με μόλις τρεις πόντους συγκομιδή. Προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με αντίπαλο την Οστάνδη (3-0), σ’ ένα παιχνίδι που το πάλεψε για περίπου μία ώρα, όμως μετά το πρώτο γκολ, ρίσκαρε και άφησε πολλά κενά στην άμυνα, τα οποία εκμεταλλεύτηκε πλήρως οι γηπεδούχοι. Ήταν η τέταρτη ήττα στα τελευταία πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος, ενώ δεν έχει γευτεί τη χαρά της νίκης φέτος, σε οκτώ αναμετρήσεις.

Ο προπονητής Φερνάντο Ντα Κρουζ παραμένει υπό πίεση, με τον κόσμο της ομάδας να ζητά την απομάκρυνσή του από το προηγούμενο διάστημα. Προχώρησε σε μεταγραφική ενίσχυση, καθώς απέκτησε τους επιθετικούς Οσβάντο Καπέμπα και Νούνο Ντα Κόστα, καθώς και τον μέσο Μπρούνο Σάντας από την πορτογαλική Μπράγκα. Προέκυψε πρόβλημα με τον τραυματισμό του βασικού αμυντικού Ντάμπιλα, ο οποίος θα λείψει για μεγάλο διάστημα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 3-0 από την Οστάνδη εκτός έδρας, για το πρωτάθλημα. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε γκολ, ωστόσο οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 60’. Στο 81’ ο Σάκαλα σκόραρε για το 2-0 και στις καθυστερήσεις ο ΜακΓκίχαν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΜΟΥΣΚΡΟΝ Στατιστικά

*4/5 ματς χωρίς γκολ (δες το στη goalbet)

*4/6 παιχνίδια έληξαν με “2-3” γκολ

*Δέχεται γκολ σε όλα τα εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Goalbet +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΕΟΥΠΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Έουπεν έδειξε καλά στοιχεία έως τώρα, όμως ηττήθηκε στο τελευταίο ματς πριν από τη διακοπή, για το πρωτάθλημα. “Πισωγύρισμα” για την πορεία της φέτος το 1-2 από τη Σερκλ Μπριζ, εντός έδρας, απογοήτευσε βάσει της εικόνας που είχε στον αγωνιστικό χώρο. Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν ότι το ήθελαν περισσότερο και παρουσιάστηκαν πιο παθιασμένοι και αποτελεσματικοί. Αυτή ήταν η πρώτη ήττα ύστερα από πέντε αγωνιστικές για την ομάδα του Μπενιάτ Σαν Χοσέ και δεύτερη συνολικά στη Jupiler League φέτος.

Μόλις μία νίκη και πέντε ισοπαλίες ο απολογισμός των θετικών αποτελεσμάτων, που τη φέρνουν κοντά στην επικίνδυνη ζώνη. “Με ομάδες όπως η Σερκλ Μπριζ δε θα κάνεις 20 ευκαιρίες, όμως είχαμε αρκετές και δεν τις τελειώσαμε”, δήλωσε ο κόουτς Μπενιάτ μετά την ήττα στο προηγούμενο. Ο επιτελικός χαφ Βίκτορ Βάθκεθ αποτελεί παρελθόν, μετά από δύο μήνες στην ομάδα και μία μόλις συμμετοχή, για προσωπικούς λόγους όπως αναφέρει η ανακοίνωση της Έουπεν. Χωρίς αγωνιστικά προβλήματα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 1-2 από τη Σερκλ Μπριζ εντός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 5’ ο Αζάρ έδωσε προβάδισμα στο σκορ στη Σερκλ Μπριζ, όμως στο 39’ ο Νγκόι ισοφάρισε για το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου. Στο 76’ ο Μουσάμπα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.