*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπρίστολ Ρόβερς-Μόρκαμ 2-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΟΡΚΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ίπσουιτς, στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Λαντάπο στο 1’ και το 2-0 ο ίδιος στο 16’. Το 3-0 πέτυχε ο Τσάπλιν στο 38’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο ίδιος στο 45+6’.

Επιστροφή στις ήττες για τη Μόρκαμ με μία βαριά ήττα. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, καθώς οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν από τα πρώτα κιόλας λεπτά, μην επιτρέποντας αντίδραση. Με το «καλημέρα» έμεινε πίσω στο σκορ, ενώ ως τη λήξη του ημιχρόνου δέχθηκε ακόμα τρία τέρματα, κάνοντας την επανάληψη να έχει διαδικαστικό χαρακτήρα.

Να αφήσει πίσω τη βαριά ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής είναι ο στόχος της, επιστρέφοντας άμεσα στα νικηφόρα αποτελέσματα μπροστά στο κοινό της. «Τρέχει» σερί τριών νικών μπροστά στο κοινό της, έχοντας δείξει πολύ θετικά στοιχεία στο παιχνίδι της, βρίσκοντας δίχτυα με τρομερή συνέπεια, ενώ φάνηκε βελτιωμένη αμυντικά, διατηρώντας σε δύο από αυτές το μηδέν στα μετόπισθεν. Υποδέχεται τη νεοφώτιστη, αλλά άκρως επικίνδυνη Μπρίστολ Ρόβερς και είναι σίγουρα ένα ματς στο οποίο πρέπει να πάρει θετικό αποτέλεσμα, προκειμένου να βγει από την επικίνδυνη ζώνη.

Μόρκαμ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΡΙΣΤΟΛ ΡΟΒΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Άκρινγκτον, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Λέιχ στο 51’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Άστλει στο 79’.

Προσπάθησε η Μπρίστολ Ρόβερς, αλλά δεν μπόρεσε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Άκρινγκτον. Είχε μεν την κατοχή της μπάλας σε υψηλά επίπεδα και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, όμως δεν κατάφερε να διαπεράσει την καλή αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων. Από την άλλη, είχε για ακόμα μία φορά τις γνωστές αστάθειες αμυντικά, με αποτέλεσμα να δεχθεί γκολ στην επανάληψη.

Επιστροφή στις υποχρεώσεις ύστερα από δύο εβδομάδες, καθώς έβλεπε τις αναμετρήσεις της να αναβάλλονται λόγω καιρικών συνθηκών. Προέρχεται από σερί ήττες, όμως η εικόνα της δεν ήταν τόσο κακή σε καμία από αυτές και πλέον έχοντας πλήρη ξεκούραση, θέλει να φύγει σήμερα με το τρίποντο. Φυσικά υπάρχει έλλειψη αγωνιστικού ρυθμού, αφού είναι σε αγωνιστική απραγία τόσο καιρό, αλλά έχει αποδείξει φέτος πως είναι μαχητική και πως μπορεί να δυσκολέψει κάθε αντίπαλο.