*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπρίστολ Σίτι με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Χίκμαν στο 37’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Κόνγουεϊ με πέναλτι στο 45+1’. Το 2-1 πέτυχε ο Βάινερ με αυτογκόλ στο 50’ και το 2-2 ο Κρουκς στο 52’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σάικς στο 67’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για τη Μίντλεσμπρο. Κακό πρώτο ημίχρονο, έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε με την έναρξη της επανάληψης να φέρει το παιχνίδι στα ίσα σε διάστημα δύο λεπτών. Η συνέχεια παρ’ όλα αυτά δεν ήταν με το μέρος της, αφού υπέκυψε ξανά στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη το γκολ που καθόρισε εν τέλη το τελικό αποτέλεσμα.

Καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να επιστρέψει άμεσα στις νίκες. Έχει το σήμερα το πλεονέκτημα έδρας και θέλει να το εκμεταλλευτεί, ώστε να ξεπεράσει το εμπόδιο της μαχητικής και ιδιαίτερα επικίνδυνης Πρέστον. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της τελευταία, βρίσκει μεν το δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά δείχνει να δυσκολεύεται αρκετά να κρατήσει το μηδέν στην εστία της, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στοιχίσει.

Μίντλεσμπρο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΠΡΕΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κάρντιφ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Όσμαγιτς στο 48’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκραντ στο 90+6’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ούγκμπο στο 90+9’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Πρέστον. Παρά την έντονη πίεση που δέχθηκε στο πρώτο μέρος, κατάφερε να κρατήσει το μηδέν παθητικό, ενώ με την έναρξη της επανάληψης πήρε κεφάλι στο σκορ. Στη συνέχεια δέχθηκε ασφυκτική πίεση και στις καθυστερήσεις έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ανατροπή σε διάστημα τριών λεπτών.

Σαφώς απογοητευμένη μετά το αποτέλεσμα κόντρα στην Κάρντιφ (1-2), αλλά και με τον τρόπο με τον οποίο αυτό ήρθε. Σε γενικές γραμμές είναι μαχητική, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως βγάζει πολλές αστάθειες στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ. Δυσκολεύεται αρκετά στις εξόδους της, μετράει μία νίκη στις τελευταίες τέσσερις, έχοντας πετύχει 4 τέρματα, ενώ μάζεψε τη μπάλα από τα δίχτυα της 9 φορές.