*Στον πρώτο γύρο: Μπρόμλεϊ – Μέιντενχεντ 4-1

*Αήττητη στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτο το γήπεδο η Μέιντενχεντ.

Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικά ποδοσφαίρου

ΜΕΪΝΤΕΝΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μέιντενχεντ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Γουίλντστοουν, με δύο γκολ που δέχθηκε μέσα σε τέσσερα λεπτά στην αρχή του αγώνα, από τους Αντάρκουα (12’), Κρέτζμαρ (16’ πεν.).

Η Μέιντενχεντ ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από την Γουίλντστοουν, συμπληρώνοντας δεύτερο σερί παιχνίδι που δεν σκοράρει. Αλλά δεν έπαιξε το μεταξύ τους παιχνίδι εκτός έδρας, το οποίο αναβλήθηκε.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα στο γήπεδό της, έπειτα από έξι αγώνες εκεί, στους οποίους είχε τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, λίγο πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, απ’ ότι είναι στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο.

Μέιντενχεντ Στατιστικά

*9/12 under 2,5 εντός έδρας

*7/12 N/G εντός έδρας

*Εχει τέσσερα σερί N/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ κέρδισε 5-1 εντός έδρας την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από γκολ του Ο’ Νιλ στο όγδοο λεπτό. Ισοφάρισε πριν λήξει το ημίχρονο και τελικά σκόραρε πέντε (!) γκολ συνολικά με τους Τσικ (29’), Κράουχαους (42’, 88’), Κερκ (47’), Ολομόλα (56’).

Η Μπρόμλεϊ κέρδισε και εντός έδρας την Έμπσφλιτ Γιουνάιτεντ με 5-1, μετά τη νίκη της στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι μακριά από το γήπεδό της.

Αυτή ήταν η έκτη νίκη της στους εφτά τελευταίους αγώνες που δεν έχει κάποια ήττα. Μακριά από την έδρα της έχει δύο ήττες φέτος, από Τσέστερφιλντ και Χάλιφαξ, με έξι νίκες σε 13 αγώνες.

Όχι απλά είναι εδραιωμένη στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, ανέβηκε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αρκετά μακριά από την όγδοη, αλλά και από την κορυφή και την απευθείας άνοδο.

Μάλιστα ο τεχνικός της ξεκαθάρισε πώς δεν υπάρχει περίπτωση να μην ανέβει απευθείας η Τσέστερφιλντ, επομένως θα παλέψουν για να πάρουν την άνοδο μέσω των play off.