*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κλαμπ Λεόν-Μαζατλάν 2-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΜΑΖΑΤΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κρουζ Αζούλ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ντελ Πρέτε στο 10’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Φερνάντεζ στο 16’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σεπουλβέδα στο 45+6’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε ακόμα μία ήττα. Μπορεί να μπήκε δυνατά παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ από νωρίς, όμως λίγα λεπτά αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση. Στη συνέχεια έμεινε με παίκτη λιγότερο, με τους γηπεδούχους να το εκμεταλλεύονται πλήρως, ολοκληρώνοντας την ανατροπή στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από το άκρως αρνητικό ξεκίνημα που έχει κάνει στο πρωτάθλημα. Επιστρέφει στις εντός έδρας αναμετρήσεις ύστερα από δύο εξόδους, οι οποίες είχαν αρνητικό αποτέλεσμα, θέλοντας να πάρει το πρώτο της τρίποντο. Μέχρι στιγμής έχει αφήσει θετικά στοιχεία σε ότι αφορά την επιθετική της γραμμή, καθώς σκόραρε στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της, παρ’ όλα αυτά δεν έχει καταφέρει να κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε καμία από αυτές τις πρώτες αγωνιστικές.

Μαζατλάν Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΛΕΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σάντος Λαγκούνα με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Πρεσιάδο με πέναλτι στο 43’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Βίνας στο 61’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μένα με πέναλτι στο 75’. Το 2-2 πέτυχε ο Σόρδο στο 90+6’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βίνας στο 90+9’.

Καλή εμφάνιση και νίκη στο τέλος για την Κλαμπ Λεόν. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, όμως στην επανάληψη πίεσε έντονα και κατάφερε να το ανατρέψει, έχοντας μάλιστα και αριθμητικό πλεονέκτημα. Στις καθυστερήσεις αδράνησε, με αποτέλεσμα να δεχθεί την ισοφάριση, παρ’ όλα αυτά τη τελευταία λέξη την είπε εκείνη, αφού στη τελευταία φάση του αγώνα βρήκε ξανά δίχτυα, «κλέβοντας» το τρίποντο.

Να διπλασιάσει τις νίκες της είναι ο στόχος της σήμερα και έχει την ευκαιρία να το πετύχει, καθώς βρίσκει μπροστά της τη χειρότερη μέχρι στιγμής άμυνα του πρωταθλήματος. Έχει δείξει εξαιρετικά στοιχεία στις μέχρι τώρα αναμετρήσεις της, έχοντας σκοράρει με συνέπεια, παρ’ όλα αυτά παραμελεί τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να δέχεται εύκολα γκολ.