* 3η & τελευταία αγωνιστική των προκριματικών ομίλων για το Euro Under-19 του 2022 στη Σλοβακία

* Προκρίνονται απευθείας οι 2 πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο.

* Προκρίνεται και η καλύτερη 3η, αυτή που έχει το καλύτερο ρεκόρ απέναντι στις 2 πρώτες ομάδες του γκρουπ της.

* Σε περίπτωση ισοβαθμίας, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι οι αγώνες μεταξύ των ισόβαθμων ομάδων.

* Ο αγώνα θα διεξαχθεί στο Σβάρντετζ της Πολωνίας

ΜΑΛΤΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Σάκος του μποξ στο επίπεδο των Under-19 η Μάλτα, ηττήθηκε εύκολα και στα δύο πρώτα ματς του ομίλου και ουσιαστικά αποκλείστηκε.

Στην πρεμιέρα των ομίλων ηττήθηκε 4-2 στην Ουκρανία, παρότι προηγήθηκε στο 6ο λεπτό με τον Κρος. Πήγε στο ημίχρονο πίσω στο σκορ (2-1), μείωσε προσωρινά με τον Μποργκ στο 57’ και στο 64’ διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

Δέχθηκε νέα τεσσάρα το Σάββατο από την Πολωνία, δεχόμενη δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Έφτασε έτσι τις 9 συνεχόμενες ήττες, δέχθηκε 4 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της!

Προπονητής της ομάδας από το 2020 ο 37χρονος Ιταλός Αντρέα Τεντέσκο, ο οποίος από το 2017 ως το 2019 ήταν βοηθός στην Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα και νωρίτερα πρώτος προπονητής στην Καζερτάνα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-0) από την Πολωνία. Σε παθητικό ρόλο σε όλο το ματς, αμύνθηκε μαζικά, πήγε στην ανάπαυλα 2-0 πίσω στο σκορ, δέχθηκε δύο ακόμη γκολ στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα.

ΜΑΛΤΑ U19 ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 3.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στη stoiximan)

* Δεν σκόραρε στα 7/9 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ U19 ΑΝΑΛΥΣΗ

Μία νίκη και μία ήττα ο απολογισμός των Φινλαδών στον προκριματικό όμιλο για το Euro 2022. Στην πρεμιέρα έκαναν την έκπληξη επικρατώντας των Πολωνών με 3-1. Ο Τέρχο άνοιξε το σκορ στο 21’ και ο Χιριλάινεν διπλασίασε τα τέρματά τους, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ λίγο νωρίτερα ο Πιίχτια αστόχησε σε πέναλτι. Από τα 11 βήματα ήρθε η μείωση του σκορ για του Πολωνούς, με τον Σαλόμαα να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Το Σάββατο ωστόσο η ομάδα του Λόυντμπεργκ ηττήθηκε από την Ουκρανία με 2-1, παρότι προηγήθηκε νωρίς με το Νίκκι. Με νίκη με πάνω από ένα γκολ διαφορά σήμερα εξασφαλίζουν την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Το ρόστερ της ομάδας απαρτίζεται από αρκετούς παίκτες που αγωνίζονται εκτός των συνόρων, όπως ο Κίβικο της Βενέτσια, ο Τάλο της Γκρόνινγκεν, ο Χιριλάινεν της Άιντραχτ, ο Πατούτ της Βόλφσμπουργκ, ο Πιίχτια της Μπολόνια, Ο Σαλόμαα της Λέτσε και ο Στιόπιν της Νόρτζελαντ.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε από την Ουκρανία (2-1). Προηγήθηκε με το Νίκκι στο 21ο λεπτό, ισοφαρίστηκε στο 36’ και το καθοριστικό τέρμα της αναμέτρησης ήρθε στο 75’ από τα 11 βήματα.