*Κλαουσούρα, 4η αγωνιστική

*Στο Απερτούρα: Τολίμα – Μιγιονάριος 1-1

*Η Μιγιονάριος τίθεται αντιμέτωπη με τον κακό της δαίμονα τα τελευταία χρόνια, αφού αγνοεί την νίκη στα 15 τελευταία παιχνίδια που έχει δώσει με αντίπαλο την Τολίμα (0-9-5).

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με ισοπαλία

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

ΛΟΣ ΜΙΓΙΟΝΑΡΙΟΣ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε σε φιλικό παιχνίδι την Σαραγόσα με 1-2 πριν από τέσσερις ημέρες. Πέτυχε δύο απανωτά γκολ στις αρχές της επανάληψης με τους Κάστρο (55′) και Καστάνιο (59′), οι γηπεδούχοι απλώς μείωσαν με τον Μπακίς λίγο αργότερα (67′).

Στα φιλικά μπορεί να αποδίδει πολύ όμορφο ποδόσφαιρο και να κερδίζει τις εντυπώσεις, αλλά δεν συμβαίνει το ίδιο στα τρία πρώτα επίσημα παιχνίδια που έχει δώσει για το Κλαουσούρα. Η πρωταθλήτρια του Απερτούρα αποτελεί την μοναδική ομάδα που δεν έχει σκοράρει ακόμη στα τρία πρώτα παιχνίδια, ενώ στο πιο πρόσφατο χρονικά ηττήθηκε με 1-0 από την Πετρολέρα, κάνοντας κακή εμφάνιση. Ελαφρυντικό το ότι έπαιζε με δέκα από το 18′, λόγω αποβολής του Βαλένσια, που δεν είναι διαθέσιμος σήμερα. Πάντα εκτός ο μακροχρόνιος τραυματίας Βανέγας.

Λος Μιγιονάριος Στατιστικά

*3/4 τελευταία επίσημα παιχνίδια της έληξαν με 0-1 γκολ

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

ΤΟΛΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Αγκουίλας Ντοράντας εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 4′, αλλά φρόντισε να απαντήσει άμεσα με τον Νιέτο (15′). Δεν άλλαξε κάτι μέχρι το φινάλε.

Δύο διαφορετικά πρόσωπα έδειξε η Τολίμα στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της με αντίπαλο την Αγκουίλας. Στο πρώτο ημίχρονο, ήταν κυρίαρχος και θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα από μια απλή ισοφάριση, αλλά στην επανάληψη η απόδοσή της έπεσε και έδωσε την ευκαιρία στην «Ρίο» να ξεμυτίσει από τα καρέ της και να απειλήσει. Σε κάθε περίπτωση, ψάχνει σταθερότητα και αυτό φαίνεται και από την πρόωρη συγκομιδή της μέχρι τώρα (1-1-1). Ακόμη ένα ματς στο οποίο δεν είναι διαθέσιμοι οι τραυματίες Κουέστα και Εσπαραγκόσα.