*8η αγωνιστική

ΛΟΝΤΡΙΝΑ

Προηγούμενο ματς:Η Λοντρίνα κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Τομπένσε, παρόλο που στο πρώτο ημίχρονο ήταν χειρότερη από την αντίπαλο της, αν και είχε δοκάρι. Αλλά κατάφερε στο δεύτερο μισό του αγώνα να σκοράρει δύο γκολ, με τους Γκάμπριελ (71’), Παουλίνιο Μοτσελίν (87’).

Η Λοντρίνα επικράτησε 0-2 εκτός έδρας της Τομπένσε, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, πάλι χωρίς να δεχθεί γκολ. Στο γήπεδό της παραμένει αήττητη εδώ και τρεις αγώνες, με δύο νίκες σε αυτό το διάστημα.

Με αυτές τις δύο νίκες ανέβηκε οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 10η θέση του, απέχοντας ακριβώς τους ίδιους βαθμούς, τέσσερις συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα και από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Αυτά τα θετικά αποτελέσματα οδήγησαν τη διοίκηση στο να σταματήσει το ψάξιμο για προπονητή, δίνοντας τα ηνία, ως μόνιμο πλέον, τον Έντσον Βιεϊρά που είχε τον ρόλο του υπηρεσιακού ως τώρα.

Συνεχίζουν να απουσιάζουν λόγω τραυματισμών ο τερματοφύλακας Σάουλο, ο αμυντικός Ντα Σίλβα, ο μέσος Γκαράτι και οι επιθετικοί Κλέιτον, Λούκας Κοέλιο, Ζούνιορ Ντούτρα, ενώ επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Ζοάο Πάουλο.

Λοντρίνα Στατιστικά

*Εχει έξι σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*Εχει 7/9 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 5/9 G/G εντός έδρας

ΣΕΑΡΑ

Προηγούμενο ματς:Η Σεαρά κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Κρισιούμα, αιφνιδιάζοντας και ανοίγοντας το σκορ με τον Νίκολας μόλις στο τρίτο λεπτό. Και παρόλο που ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Μαρκίνιος Γκάμπριελ στο 32’, πήρε τη νίκη με γκολ του Ερικ στο 44’. Στο δεύτερο ημίχρονο κινδύνευσε μία – δύο φορές με ισοφάριση, αλλά θα μπορούσε να πετύχει και άλλο τέρμα.

Η Σεαρά πήρε πολύ μεγάλη νίκη στο γήπεδο της Κρισιούμα, με 1-2, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη, ενώ μακριά από την έδρα της δεν χάνει εδώ και τέσσερις αγώνες, με δύο νίκες στο συγκεκριμένο διάστημα.

Με αυτό το αποτέλεσμα πήρε νέα βαθμολογική “ανάσα”, ανέβηκε ακόμη περισσότερο, στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με τη σημερινή της αντίπαλο!

Απουσιάζει πάντα ο μέσος Ζε Ρικάρντο που χειρουργήθηκε και θα μείνει καιρό εκτός, αλλά και οι επίσης τραυματίες Γουίλιαν Φορμίγκα (ΑΜ), Μισέλ Μασάντο (ΑΜ), Ρεζέντε (ΜΕ).