3η αγωνιστική

*Δεν έχει σημειωθεί ισοπαλία σε 4 παιχνίδια στην ιστορία τους ανεξαρτήτως έδρας.

*Στις 2 αναμετρήσεις του 2018, επικράτησαν οι γηπεδούχοι και έληξαν αμφότερες No Goal.

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ ΜΟΣΧΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Λοκομοτίβ Μόσχας δεν είναι σε καλή κατάσταση το τελευταίο διάστημα και επέστρεψε από τη διακοπή δίχως να πάρει νίκη. Για την ακρίβεια αναδείχτηκε ισόπαλη με αντίπαλο τη Ρούμπιν Καζάν (2-2), σ’ ένα ματς που έσωσε το βαθμό στις καθυστερήσεις. Δεν έχει πανηγυρίσει νίκη για έξι αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις, με απολογισμό τέσσερις ισοπαλίες και δύο ήττες. Αναμενόμενα έχασε έδαφος στη βαθμολογία του πρωταθλήματος και είναι εκτός της πρώτης εξάδας. Επίσης, η πορεία της στο Γιουρόπα Λιγκ δεν είναι επιτυχημένη μέχρι στιγμής, καθώς δεν έχει πάρει νίκη έπειτα από δύο αναμετρήσεις.

Στην πρεμιέρα αναδείχτηκε ισόπαλη με τη Μαρσέιγ, εντός έδρας, με σκορ 1-1 και για τη δεύτερη αγωνιστική, έχασε σχετικά εύκολα από τη Λάτσιο στη Ρώμη. Συνεπώς, είναι επιτακτική η ανάγκη να εκμεταλλευτεί έστω την έδρα της και να πάρει το πρώτο “τρίποντο” αν θέλει να έχει ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση. Δε λείπουν τα προβλήματα απουσιών, είναι εκτός οι Γέντβαϊ, Μαγκέεφ, Μίραντσουκ, Ρίμπους και Ζε Λουίς.

Προηγούμενο παιχνίδι: Αναδείχτηκε ισόπαλη με σκορ 2-2 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Ρουμπιν Καζάν στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 36’ ο Ντράιερ σκόραρε για το 1-0 του ημιχρόνου. Στο 66’ ο Ονούγκα έκανε το 2-0, όμως στο 68’ ο Σμολοφ μείωσε σε 2-1. Στο 90+3’ ο Ζεμαλεντίνοφ ισοφάρισε σε 2-2 και παράλληλα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Λοκομοτίβ Μόσχας Στατιστικά

*3/5 ματς με N/G (δες το στη bwin)

*4/6 αναμετρήσεις έληξαν με under 2.5

*Δέχεται γκολ σε 5/6 ματς εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γαλατάσαραϊ δείχνει να έχει συνέλθει από το μέτριο ξεκίνημα στη σεζόν και είναι σε καλή κατάσταση σε εγχώριες διοργανώσεις και Γιουρόπα Λιγκ. Στο τελευταίο παιχνίδι που έδωσε, για την τουρκική λίγκα, επιβλήθηκε πιο εύκολα απ’ ό,τι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα της κόνιασπορ (1-0) εντός έδρας. Πέτυχε γκολ στα πρώτα λεπτά του αγώνα και στη συνέχεια επέλεξε να διατηρήσει τον έλεγχο του ρυθμού και κατά συνέπεια του τελικού αποτελέσματος. Δεύτερη διαδοχική νίκη για το συγκρότημα του Φατίχ Τερίμ, τρίτη στο πλαίσιο του πρωταθλήματος.

Όσον αφορά το Γιουρόπα Λιγκ έχει παρουσιάσει πολύ καλή αμυντική λειτουργία και είναι ενδεικτικό ότι έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της ύστερα από δύο αναμετρήσεις. Συγκεκριμένα, στην πρεμιέρα επικράτησε της Λάτσιο εντός έδρας με 1-0 και για τη δεύτερη αγωνιστική, αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με αντίπαλο τη Μαρσέιγ εκτός έδρας. Στο αγωνιστικό σκέλος, δεν προέκυψαν νέα προβλήματα απουσιών. Δεν είναι διαθέσιμος ο μέσος Αρντά Τουράν που λείπει καιρό καθώς και ο αμυντικός Μπουά.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 1-0 εντός έδρας, με αντίπαλο την Κόνιασπορ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Μόλις στο 4’ ο Μοσταφά Μοχάμεντ σκόραρε το μοναδικό τέρμα στην αναμέτρηση. Στη συνέχεια του αγώνα οι γηπεδούχοι διατήρησαν τον έλεγχο του ρυθμού, όμως δεν κατάφεραν να πετύχουν δεύτερο γκολ.