*33η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Ιτουάνο – Κρουζέιρο 1-1

ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρουζέιρο κέρδισε 1-4 εκτός έδρας την Πόντε Πρέτα, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Αμαράλ στο 18ο λεπτό. Ισοφάρισε σε κομβικό σημείο, με τον Ζε Ιβάλντο, στο 45’, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο «καθάρισε» με τρία τέρματα που σκόραραν οι Εντού (67’), Ραφαέλ Σίλβα (81’, 89’).

Η Κρουζέιρο κέρδισε και την Πόντε Πρέτα με 1-4 εκτός έδρας, και σε συνδυασμό με τα άλλα αποτελέσματα, εκτός από την άνοδο, κατάφερε να εξασφαλίσει μαθηματικά και την κατάκτηση του τίτλου. Αυτή θα γιορτάσει απόψε μαζί με τους οπαδούς της, έχοντας τέσσερις σερί νίκες, ενώ συνολικά είναι αήττητη εδώ και 15 παιχνίδια, και στο γήπεδο της δεν έχει χάσει φέτος στο εθνικό πρωτάθλημα.

Ένα πρωτάθλημα που κατακτάει απολύτως δίκαια, αφού έχει μεγάλη διαφορά από την δεύτερη θέση, ούσα στο +15 από την ομάδα εκεί, έχοντας και την καλύτερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας.

O μέσος Ζοάο Πάουλο και ο επιθετικός Γουαγκινίνιο λείπουν λόγω κάποιων ενοχλήσεων που εξακολουθούν και έχουν, χτύπησαν και οι μέσοι Τσάι, Νέτο Μόουρα που θα απουσιάσουν, όπως και ο επιθετικός Στένιο.

Κρουζέιρο Στατιστικά

*Εχει δύο σερί over 2,5

*Εχει 3/4 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 10/16 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

*Εχει 18/25 N/G εντός έδρας, 11/16 στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΙΤΟΥΑΝΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Ιτουάνο κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, αλλά με δόση τύχης, αφού σκόραρε με τον Μπρένερ στο 61ο λεπτό, αν και η αντίπαλος της ήταν σαφώς πιο επικίνδυνη επιθετικά, γλιτώνοντας και σε μία φάση από το δοκάρι της.

Η Ιτουάνο κέρδισε με 1-0 εντός έδρας την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, με σημαντική δόση τύχης, αλλά αυτό που μετράει είναι πώς πέτυχε δεύτερη συνεχόμενη νίκη, τρίτη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, όλες χωρίς να δεχθεί γκολ. Και μακριά από την έδρα της έχει δύο ήττες και μία νίκη στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις της.

Παραμένει στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, ανεβαίνοντας στην 7η θέση του και είναι στο -5 από την τέταρτη και τελευταία θέση που εξασφαλίζει άνοδο.

Εκτός από τον σοβαρά τραυματισμένο πλάγιο μπακ Πατσέκο που θα παίξει ξανά τον επόμενο χρόνο, το ίδιο θα συμβεί και με τον έμπειρο επιθετικό της Νέτο Μπερόλα, με αυτούς τους δύο να λείπουν εδώ και αρκετό καιρό, ενώ κάποιες ενοχλήσεις έχει ο αριστερός μπακ Μάριο Σέρτζιο που θα απουσιάσει επίσης.