Πρώτος γύρος: Ατλ. Παραναένσε – Κρουζέιρο 0-2

ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ

Δύσκολη τη ζωή της Παλμέιρας έκανε την προηγούμενη αγωνιστική η Κρουζέιρο, που κατάφερε να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) από την πρωταθλήτρια. Βρέθηκε μόλις στο 6’ μπροστά στο σκορ με αυτογκόλ του Ζουνίνιο, με την Παλμέιρας στο 35’ να φτάνει στην ισοφάριση. Η Κρουζέιρο μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και προηγήθηκε στο 64’ με τον Ρομπίνιο, “λύγισε” όμως στα τελευταία λεπτά στην πίεση που της άσκησε η Παλμέιρας. Ένα σημαντικό αποτέλεσμα για το συγκρότημα του Μάνο Μενέζες, που έβαλε τέλος στο αρνητικό σερί δυο ηττών που έτρεχε στο πρωτάθλημα. Στην 5η θέση της Serie A όπου και θέλει να διατηρηθεί και ψάχνει την επιστροφή στις επιτυχίες κόντρα στην Παραναένσε.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Παλμέιρας και Κρουζέιρο την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: g/g τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Το Κρουζέιρο – Ατλ. Παραναένσε παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Αν και άξιζε κάτι περισσότερο κόντρα στη Σαπεκοένσε, η Παραναένσε “κόλλησε” την προηγούμενη αγωνιστική στο μηδέν. Ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, είχε τον έλεγχο, δεν μπόρεσε όμως να διασπάσει την πολυπρόσωπη άμυνα της “Σάπε”. Το συγκρότημα του Φαμπιάνο Σοάρες παρουσίασε ένα καλό πρόσωπο για ακόμη ένα παιχνίδι, δεν μπόρεσε όμως να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί δυο αγωνιστικών που έτρεχε. Συνολικά η Παραναένσε μετράει μια ήττα στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές, τη στιγμή που βρίσκεται στο -6 από την πρώτη εξάδα. Θέλει να διατηρηθεί ζωντανή στη μάχη για το Κόπα Λιμπερταδόρες και ψάχνει σήμερα κάτι καλό κόντρα στην ισχυρή Κρουζέιρο.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν Παραναένσε και Σαπεκοένσε την προηγούμενη αγωνιστική.

Στατιστικό: g/g τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Goalbet).