*1η αγωνιστική

*Έξι σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΡΟΥ

Προηγούμενο ματς: H Κρου έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Μπάρνσλεϊ, δεχόμενη δύο γκολ από τους Νόργουντ (4’), Λοπάτα (47’), μειώνοντας απλά με τον Τρέισι στο 70ο λεπτό.

Η Κρου πέρυσι έκανε μία μέτρια σεζόν, τερματίζοντας στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Δεν προβλέπονται πολύ διαφορετικά πράγματα φέτος, οτιδήποτε παραπάνω θα είναι επιτυχία, οτιδήποτε λιγότερο αποτυχία!

Στον πάγκο της παραμένει ο Λι Μπελ, πλέον έχει νέο βοηθό, τον Ράιαν Ντίκερ που ανακοινώθηκε πριν λίγες μέρες.

Έπαιξε αρκετά φιλικά, τα αποτελέσματα της ήταν αναμενόμενα, κερδίζοντας ομάδες χαμηλότερης δυναμικότητας, χάνοντας ή φέρνοντας ισοπαλίες με τις άλλες.

Κρου Στατιστικά

*7/7 over 2,5 στα φιλικά παιχνίδια της.

*4/7 αγώνες με 2-3 γκολ στα φιλικά παιχνίδια της.

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ κέρδισε 2-4 εκτός έδρας την Μάτλοκ, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Στίτσε στο δεύτερο λεπτό. Ισοφάρισε με τον Μάρις (27’), πριν προηγηθεί με τον Μπόουερι (31’), αλλά ισοφαρίστηκε από τον Γουέκφιλντ στο 41’. Όμως πήρε τη νίκη με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο από τους Κρουζίνσκι (55’), Μπόουερι (60’). < /em>

Η Μάνσφιλντ πέρυσι έχασε τη συμμετοχή στα play off για την άνοδο για ένα γκολ στη διαφορά τερμάτων! Στόχος της και φέτος, όπως και όλα τα τελευταία χρόνια, να καταφέρει επιτέλους να ανέβει κατηγορία. Συνεχίζει με τον Νάιτζελ Κλαφ στον πάγκο της.

Οι εμφανίσεις της στα φιλικά αφήνουν υποσχέσεις, καθώς κέρδισε τα έξι από τα εφτά που έπαιξε, χάνοντας μόνο από την Ρόδεραμ, σκοράροντας και πολλά τέρματα.