*Στον πρώτο γύρο: Βιτσέντζα – Κρεμονέζε 0-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς γκολ (εκτός) με την Περούτζια.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας επέστρεψε από το “Renato Curi” η Κρεμονέζε, μένοντας στο μηδέν με αντίπαλο την Περούτζια. Παράλληλα έβαλε τέλος σε νικηφόρο σερί τριών αγωνιστικών που την διατηρεί στο -1 από την πρωτοπόρο Λέτσε. Ισορροπημένη ήταν η αναμέτρηση των δύο ομάδων, λίγο πιο κινητικοί παρουσιάστηκαν οι φιλοξενούμενοι.

Δήλωσαν παρών όποτε χρειάστηκαν οι δύο τερματοφύλακες. “Προσεγγίσαμε σωστά την αναμέτρηση, χρειαζόμαστε περισσότερη διαύγεια”, υπογράμμισε ο προπονητής Πέκια. Η “Κρέμο”παραμένει αήττητη σε εννέα εντός έδρας αγωνιστικές (5-4-0), πανηγύρισε το “τρίποντο” στις τέσσερις τελευταίες πετυχαίνοντας τουλάχιστον δύο γκολ. Επέστρεψαν στην αποστολή Κρεσέντζι, Φρέι και Πολιτίκ.

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Πέτυχε τουλάχιστον δύο γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την ΣΠΑΛ. Ο Ρόσι άνοιξε το σκορ στο 26′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Καβιόν στο 45+2′.

Αήττητη σε τρεις αγωνιστικές παραμένει η Βιτσέντζα σημειώνοντας ισάριθμες ισοπαλίες, συγκεντρώνοντας 14 βαθμούς παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη και το -5 από τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι άουτ. Πριν από τρεις μέρες έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο την ΣΠΑΛ στο “Romeo Menti” (1-1). Οι φιλοξενούμενοι πήραν την κατοχή μπάλας ανοίγοντας το σκορ στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, δέχτηκαν την ισοφάριση στις καθυστερήσεις αυτού.

Κράτησαν παθητικό ρόλο στο δεύτερο, δέχτηκαν πίεση από τους γηπεδούχους που είχαν ευκαιρίες για την ανατροπή. “Όσο υπάρχει ζωή, συνεχίζουμε να ελπίζουμε. Έχουμε σωστή αγωνιστική νοοτροπία, βελτιωνόμαστε όλο και περισσότερο”, είπε ο ιδιοκτήτης των “μπιανκορόσι” Ρόσο. Η Βιτσέντζα γνώρισε εννέα ήττες σε 12 εκτός έδρας αγωνιστικές (δύο νίκες, μία ισοπαλία). Εξέτισε κι επιστρέφει ο Μπίκελ, μακρά η λίστα απουσιών.