27η αγωνιστική

*Σε ουδέτερη τοποθεσία, στην πόλη Τζιντζιάνγκ.

*Με 2-3 γκολ ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 5 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΚΟΥΑΝΓΚΤΣΟΟΥ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-1 από τη Σενζέν, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, πλήρωσε τα ατομικά της λάθη και έμεινε πίσω στο σκορ με 2-0 στο 35′, χάρη σε δύο γκολ του Ατσεαμπόνγκ. Κυριάρχησε στο β’ μέρος, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να διαμορφώσει το τελικό 2-1 στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (90+1′).

Αγνοεί τη νίκη εδώ και 13 αγωνιστικές (0-5-8). Βρίσκεται στη 16η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από την απευθείας σωτηρία, με παιχνίδι λιγότερο από τη 15η Γκουανγκτσού Σίτι. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 14 από τις 26 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Αμφίβολοι οι Ξουεπένγκ Λι και Ξιουγουέι Ζανγκ.

ΚΟΥΑΝΓΚΤΣΟΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*6 συνεχόμενα g/g.

*Over2.5 γκολ στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΧΕΝΑΝ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με 3-0 απέναντι στη Γουχάν, την περασμένη αγωνιστική. Ανώτερη σε όλο το 1ο ημίχρονο, πήρε δίκαια το προβάδισμα στο 31ο λεπτό. Παθητική στο β’ μέρος, κατάφερε να κάνει το 2-0 στο 69ο λεπτό, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα στη συνέχεια, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας, στο -3 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα, με παιχνίδι λιγότερο από την 3η Γκουοάν Πεκίνου. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 16 από τις 26 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.