*2-3 Goals τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Αβαΐ – Κοριτίμπα 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΚΟΡΙΤΙΜΠΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-2 από τη Φλουμινένσε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (3′, 36′) και παρότι μείωσε στο 72′ με τον Άλεφ Μάνγκα, πέντε λεπτά αργότερα δέχθηκε και τρίτο τέρμα. Στο 84′ μείωσε ξανά, αυτή τη φορά με τον Εγκίντιο σε 3-2, όμως στη συνέχεια δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα (90′, 90’+5), για το τελικό αποτέλεσμα.

Συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα έδωσε η Κοριτίμπα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκούτο Φερέιρα φιλοξενήθηκε από τη Φλουμινένσε, στην έδρα της οποίας γνώρισε τη συντριβή με 5-2. Είχε περισσότερο παθητικό ρόλο στο παιχνίδι, ενώ παρότι μείωσε δις, αρχικά με υποδειγματική αντεπίθεση και στη συνέχεια με εκτέλεση φάουλ, δεν ήταν ικανή να δείξει περισσότερο ανταγωνιστική και να αποσπάσει κάτι καλύτερο.

Αυτή ήταν και η τέταρτη διαδοχική της ήττα, μετά και από εκείνες κόντρα σε Γκοϊάς (1-0 εκτός), Σάντος (1-2 εντός) και Ατλέτικο Μινέιρο (0-1 εντός), οπότε και παραμένει εντός της ζώνης του υποβιβασμού. Πανηγύρισε δυο νίκες στα οκτώ πιο πρόσφατα εντός της, έχοντας ακόμη δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Εξέτισαν την τιμωρία τους οι Άλεξ Μουράλια και Λουτσιάνο Καστάν.

Κοριτίμπα Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΒΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από την Ιντερνασιονάλ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα από το σημείο του πέναλτι, στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και έξι παιχνίδια η Αβαΐ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Εντουάρντο Μπαρόκα υποδέχθηκε την Ιντερνασιονάλ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Ήταν αρκετά ανταγωνιστική και είχε ευκαιρίες σε ένα αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι, όμως γνώρισε την ήττα μετά από μια εκτέλεση πέναλτι στο φινάλε του αγώνα.

Πρώτη ήττα μετά τις δυο σερί ισοπαλίες με Κορίνθιανς (1-1 εντός) και Γκοϊάς (1-1 εκτός), οπότε και για την ώρα είναι εντός της ζώνης του υποβιβασμού. Απέσπασε μόλις ένα βαθμό στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της. Εκτός μάχης είναι τόσο ο τραυματίας Κέβιν, όσο και οι Μπρεσάν και Μπισόλι, οι οποίοι συμπλήρωσαν κάρτες και θα εκτίσουν τιμωρία.