*10η αγωνιστική

*Under 2.5 ήρθαν οι 9/10 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

*Η Κλερμόν είναι αήττητη στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις της με αντίπαλο την Οσέρ (3-1-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΚΛΕΡΜΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 3-1 κόντρα στην Αζαξιό. Προηγήθηκε με τον Κιεΐ, ισοφαρίστηκε στο 70’, έκανε το 1-2 με τον Ρασάνι στο 89’ και διαμόρφωσε το τελικό 1-3 με τον Ντοσού στο 90’+1’.

Μπήκε με το… δεξί στην επανέναρξη, πέρασε με το διπλό απ’ την Κορσική, κερδίζοντας 3-1 την Αζαξιό. Πιο αποτελεσματική στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε και πήγε με το προβάδισμα στην ανάπαυλα. Στο δεύτερο μέρος, δεν απέφυγε την ισοφάριση, από στατική φάση απέκτησε ξανά το προβάδισμα, η Αζαξιό βγήκε μπροστά στο φινάλε, εκμεταλλεύτηκε τα κενά στην άμυνα της η Κλερμόν, έβαλε και τρίτο στις καθυστερήσεις.

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Γκαστιέν, είχαν προηγηθεί το εκτός έδρας 0-0 με το Στρασβούργο και το εντός έδρας 3-1 απ’ την Τρουά, τα πηγαίνει αρκετά καλά για τα δεδομένα της, έχει αποσπαστεί έξι πόντους απ’ τα “κόκκινα”, ενώ αξίζει να αναφερθεί πως οι 3/4 ήττες ήρθαν από Παρί Σεν Ζερμέν, Μαρσέιγ, Λοριάν, τις ομάδες δηλαδή που βρίσκονται αυτή τη στιγμή στην πρώτη τριάδα της Ligue 1.

Παραμένει τραυματίας ο Μπελά, τραυματίστηκε ξανά ο δεξιός μπακ Ζεφάν και θα λείψει καιρό. Αμφίβολοι ο αριστερός μπακ Μπόρχες, ο χαφ Γκαστιέν, ο φορ Άντριτς, όλοι τους πάντως βρίσκονται στην αποστολή. Επιστρέφει ο εξτρέμ Αλεβινά.

ΚΛΕΡΜΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα τρία πρόσφατα παιχνίδια.

*Over 2.5 τα τρία τελευταία ματς.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΟΣΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Μπρεστ. Αγωνίστηκε με δέκα παίκτες στο 52’, δέχθηκε το 0-1 στο 64’, ισοφάρισε με πέναλτι του Νιάνγκ στο 86’.

Ήταν κοντά σε μία ακόμη ήττα, τελικά φρόντισε να διακόψει το αρνητικό σερί, πήρε το 1-1 από την Μπρεστ. Είχε περισσότερες φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, αλλά ήταν άστοχη στην τελική προσπάθεια. Η αποβολή ποδοσφαιριστή της άλλαξε τα δεδομένα στο δεύτερο 45λεπτο, δέχθηκε το 0-1, στο φινάλε κέρδισε πέναλτι και απέφυγε την ήττα.

Βαθμός για την Οσέρ, είχαν προηγηθεί τέσσερις ήττες απ’ τις Λυών (2-1), Μαρσέιγ (0-2), Ρεν (5-0) και Λοριάν (1-3), με ρεκόρ 2-2-5 υποχώρησε σημαντικά στη βαθμολογία και ψάχνει αντίδραση για να ξεφύγει απ’ τις επικίνδυνες θέσεις. Αντιμετωπίζει σοβαρό πρόβλημα στα μετόπισθεν, δέχθηκε από 2+ γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια, έχει πλέον μια απ’ τις χειρότερες άμυνες με 20 τέρματα.

Τιμωρημένος ο στόπερ Ζεανβιέ, παραμένει τραυματίας ο στόπερ Πελενάρ, νέα απουσία ο αριστερός μπακ Μενσά. Επιστρέφουν ο στόπερ Κοέφ, ο χαφ Οτρέ, ο εξτρέμ Εν. Από την επόμενη εβδομάδα θα επιστρέψει ο φορ Σαρμπονιέ.